Проти посадовців структури НААН триває розслідування у 26 справах – ГПУ

Проти посадовців структури НААН триває розслідування у 26 справах – ГПУ


Проти посадовців Національної академії аграрних наук наразі розслідують 26 кримінальних справ, 6 уже передано до суду. Таку інформацію надали у Генеральній прокуратурі у відповідь на звернення народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова (Народний фронт).

У прокуратурі повідомили, що за 2013-2015 роки проти окремих службовців  академії було відкрито 70 кримінальних справ. Крім зазначених 32 справ, ще у одній  до суду направлене клопотання про звільнення підсудного у зв’язку з каяттям, у ще 36 справах слідство не виявило складу злочину.

Деталі справ прокуратура роз’яснити не може, оскільки вони становлять службову інформацію.

Нагадаємо, «Депутатський контроль» вже неодноразово повідомляв, що в Національній академії аграрних наук процвітають корупційні схеми. Її посадовці використовують особливо цінні землі, передані академії в користування державою, для комерційних цілей. Замість проводити там наукові роботи, вони здаються в оренду фермерам та агропромисловим фірмам.

Окрім того, у низці підприємств академії спостерігаються ознаки умисного доведення до банкрутства, розкрадання коштів та урожаю, а також неефективного керівництва, через що збільшується кількість боргів.

До перевірки НААН «Депконтроль» уже залучив силові структури – СБУ та МВС, а також урядовців та парламентарів.

Сама академія реагує на правопорушення та зловживання неохоче. Хоча за результатами внутрішньої ревізії і було звільнено низку неефективних директорів-господарників, надалі зрушень у справі не відбулося, і в цілому корупційні схеми ліквідовані не були.

Для системного впливу на ситуацію та її врегулювання співголова МДО «Депутатського контролю» Геннадій Кривошея запропонував створити Тимчасову парламентську комісію, яка б контролювала хід розслідувань. Відповідний проект постанови депутат подав до Верховної Ради.