Прокуратура Києва активізує розслідування ймовірних злочинів екс-посадовцями «Укрексімбанку» та службовцями «АВС Логістік Парк»

Прокуратура Києва активізує розслідування ймовірних злочинів екс-посадовцями «Укрексімбанку» та службовцями «АВС Логістік Парк»


Прокуратура міста Києва доручила активізувати розслідування шахрайських дій службовцями ТОВ «АВС Логістік Парк» та екс-посадовцями ПАТ «Укрексімбанк». Про це, у відповіді на звернення народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Тараса Кременя, повідомили у відомстві.

Як зазначається у документі, для пожвавлення досудового розслідування, надано вказівки щодо проведення розшукових дій у кримінальному провадженні за фактом шахрайства службових осіб «АВС Логістік Парк». Також призначено нового слідчого та змінено процесуального керівника, з метою забезпечити прозорість подальшого слідства.

«Досудове розслідування, яке, згідно законодавства, має тривати в середньому 2 місяці, продовжується уже протягом 3 років. Завдяки клопотанню «Депутатського контролю» його взагалі відновили, інакше, держава могла б назавжди втратити мільйони, які зараз так необхідні для соціального забезпечення населення чи інших важливих потреб», – зазначив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Тарас Кремінь.

Окрім цього, інші кримінальні провадження, за фактами розтрати бюджетних коштів екс-посадовцями ПАТ «Укрексімбанк», втрачені, їх місцезнаходження не встановлене.

Тому, як тільки столична прокуратура активізується, і врешті-решт, знайде втрачені матеріали, обов’язково буде перевірено якість досудового розслідування та законність прийнятих рішень.

Зауважимо, що у 2000-х рр. держбанк був кредитором однієї з найбільших вітчизняних фармацевтичних  компаній ТОВ «ВВС-ЛТД», засновниками якої були Ярослав Королевич та Ігор Кіцкай. Проте підприємство заборгувало своїм кредиторам значну суму коштів, у тому числі  ПАТ «Укрексімбанку» понад 900 млн. грн. Згодом, із заборгованістю перед державним банком, компанія була ліквідована, і маючи міліонні борги, передала всю оперативну діяльність правонаступниці ТОВ «АВС Логістик Парк». Однак компанія-правонаступниця також не виконувала свої зобов’язання перед «Укрексімбанком», не повернула борг у сумі  244 млн. грн.

Нагадаємо, що «Депутатський контроль» направляв відповідні звернення не тільки до ГПУ, а й до МВС з проханням забезпечити повноту, всебічність та об’єктивність розслідування. Також члени об’єднання підіймали це важливе питання під час виступів на брифінгу у  Верховній Раді України.