Президент України закликає контролюючі органи відреагувати на факти корупції у сфері держуправління

Президент України закликає контролюючі органи відреагувати на факти корупції у сфері держуправління


Нещодавно під час брифінгу у ВР України народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк підняв важливе питання про хабарництво у Державній службі експортного контролю.

Нині на офіційному сайті Президента України з’явилася інформація про те, що Гарант закликає контролюючі органи не зволікати у питаннях прояву та запобіганню корупції. Він наголосив на швидкому реагуванню та миттєвому притягненню корупціонерів до відповідальності. Петро Порошенко у своєму листі зауважив про відомі на сьогодні й гучні справи, які стосуються корупції у сфері держуправління.

Зазначимо, що 9 грудня минулого року, Голова СБУ Василь Грицак повідомив Президента Петра Порошенка про затримання одного з керівників ДСЕК під час передачі хабара в розмірі 250 тис. дол.

Правоохоронці затримали заступника директора департаменту державної експертизи Сергія Головатого під час отримання останньої частини хабара, яку чиновник вимагав від представника комерційної структури за видачу ліцензії на експорт продукції.  Також було проведено  обшук в приміщеннях керівництва служби експортного контролю. У результаті було знайдено майже 14 млн. доларів.

Після оприлюднення цих фактів, член «Депутатського контролю» Віктор Романюк відразу звернувся до Генерального прокурора та Президента України з проханням взяти від особистий контроль очевидні прояви корупції й вчинки високопосадовців, які хочуть прикрити факти вимагання хабарів, знищення обороноздатності держави і покривання цілої мережі шахраїв та корупціонерів.

«Президент оперативно відреагував на звернення. Але потрібно жорстоко поставити питання щодо бездіяльності правоохоронних органів, особливо, що стосується таких кричущих фактів корупції, які ми підняли у своєму зверненні. Факти покриття мережі агентів російських спецслужб правоохоронною системою є неприпустимими в умовах, коли Україна веде запеклу боротьбу з агресором» – підкреслив Віктор Романюк.