Представник Депконтролю пояснив нововведення закону про е-декларування

Представник Депконтролю пояснив нововведення закону про е-декларування


23 березня Верховна Рада України ухвалила закон щодо звільнення від електронного декларування військовослужбовців  рядового сержантського складу, старшин та молодшого офіцерського складу. Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Ігор Артюшенко під час брифінгу роз’яснив особливості нововведень.

“Без прийняття цього закону всі військовослужбовці, які наразі боронять країну, повинні були б подати електронні декларації до 1 квітня. Вони фізично не могли цього зробити, бо для того, щоб отримати електронний ключ, їм потрібно було би повернутися з окопів. Якщо б вони не подали декларації, але були зобов’язані, їм би довелось тоді підпадати під норми кримінального законодавства. Після підписання закону ці категорії громадян не підпадають під електронне декларування, і я вважаю, що це дуже правильний крок”, – зазначив Ігор Артюшенко.

Народний депутат зауважив, що при цьому від обов’язкового подання електронних декларацій не звільняється керівний склад Збройних Сил України.

Ігор Артюшенко повідомив також, що відтепер під електронне декларування підпадають члени конкурсних комісій з числа громадських активістів, які впливають на кадрову політику та на антикорупційну політику.

Парламентар зазначив, що українцям, які подаватимуть декларації вперше, термін подання подовжений до 1 травня 2017 року. Ігор Артюшенко розвіяв сумніви щодо поправки в законопроект про подання е-декларацій працівниками ЗМІ, який напередодні пропонувала включити на розгляд Верховної Ради Тетяна Чорновол.

“Автор цієї поправки видалив з законопроекту саме поправку, яка стосується співробітників засобів масової інформації. Ця теза була підтримана в залі Верховної Ради, тому засоби масової інформації жодним чином не підпадають під електронне декларування. Блок Петра Порошенка був і залишається на захисті свободи слова”, – підсумував народний депутат.