“Посада Інформаційного комісара вкрай необхідна для України” – Ірина Суслова

“Посада Інформаційного комісара вкрай необхідна для України” – Ірина Суслова


В Україні можуть запровадити інституцію Інформаційного комісара, змінивши Конституцію. Член Депконтролю Ірина Суслова пояснила, що головними завданням комісара має бути захист права громадян, ЗМІ та громадського сектору на отримання достовірної публічної інформації.

“Українська проблематика, рекомендації Ради Європи та світовий досвід свідчать, що створення посади Інформаційного комісара є вкрай необхідним. Особливо в умовах інформаційних війн, в які сьогодні втягнута Україна”, – прокоментувала Ірина Суслова.

Нагадаємо, раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомляла, що згідно з рекомендаціями Ради Європи та загальновизнаною європейською практикою, Україні потрібен незалежний інститут Інформаційного комісара, який виконуватиме подвійну функцію: забезпечення реалізації права на доступ до публічної інформації та захист персональних даних.

Лутковська звенулася до парламентарів, громадських активістів і експертів з рекомендацією створити посаду Інформаційного комісара в Україні, не знімаючи при цьому функції парламентського контролю за правом на доступ до інформації з Офісу Уповноваженого з прав людини.

Інфокомісар