«Поки ГПУ зволікає із розслідуванням, «ЄДАПС» продовжує розкрадати громадян», – Маким Поляков

«Поки ГПУ зволікає із розслідуванням, «ЄДАПС» продовжує розкрадати громадян», – Маким Поляков


Сьогодні, під час виступу на брифінгу у Верховній Раді України, народний депутат, член МДО «Депутатський  контроль» Максим Поляков звернувся до Генпрокуратури з вимогою негайно провести об’єктивне, незаангажоване розслідування наданих МВС матеріалів щодо масштабних махінацій консорціуму «ЄДАПС» та притягти його керівництво до кримінальної відповідальності.

Єдина державна автоматизована паспортна система (ЄДАПС) — це консорціум,  заснований у Києві 2004 року, який займається виробництвом ідентифікаційних документів та інформаційних систем.

У 2014 році МВС викрило глобальні корупційні схеми по розтраті державних коштів консорціумом «ЄДАПС». Кожного року концерн «відмивав» більше мільярда гривень. Міністерство одразу припинило будь-яку співпрацю із організацією та розпочало внутрішнє розслідування відносно виявлених зловживань.

Для належного розслідування МВС направило матеріали справи до ГПУ, СБУ та інших органів, але жодне з цих правопорушень так і не було перевірено належними чином. Нікого з представників концерну «ЕДАПС» не притягнули до відповідальності.

Парламентар зауважив, що підприємство не пожаліло коштів на відновлення своєї репутації і почали зводити наклепи на осіб, які перешкоджали їх злочинним діям.

«Жертвою цієї боротьби став колишній заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар. Лобісти інтересів консорціуму, нардепи Сергій Каплін та Сергій Лещенко відкрито обмовляли його та звинувачували у корупції. Проте, підтвердженням його невинуватості є 3 суддівські ухвали, які визнали розповсюджену інформацію недостовірною, що порочить честь, гідність і репутацію Чеботаря. Виконавча служба зобов’язала Капліна спростувати її, однак і досі ніяких дій не було зроблено. А тим часом, стікає визначений судом термін, даний на її спростування» – наголосив народний депутат.

Усі ці провокації та атаки здійснюються з метою  повернути можливість реалізовувати злочинні махінацій та бюджетний дерибан!