«Підприємства у кризовому регіоні страждають від рейдерських захоплень», – Євген Дейдей

«Підприємства у кризовому регіоні страждають від рейдерських захоплень», – Євген Дейдей


Невідомі у балаклавах здійснили рейдерське захоплення Слов’янського Олійжиркомбінату та майна ТОВ «ТК «Урожай». Про це заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Євген Дейдей під час виступу на брифінгу у Верховні Раді.

Парламентар зазначив, що 22 квітня невідомі, які назвалися військовими та працівниками Держслужби охорони фактично загарбницьким шляхом окупували підприємства.

«Люди у військових формах і досі знаходяться на території  Олійжиркомбінату, вони не пускають працівників, які і так постраждали від війни та окупації. До того ж, через рейдерство страждає не лише Комбінат, а й стратегічно важливий для Одещини об’єкт, хлібзавод «Одеський коровай», який наразі не отримує необхідну сировину для випічки хліба. Я закликаю керівництво країни звернути увагу на дану проблему і вирішити її якнайшвидше», – наголосив Євген Дейдей.

У свою чергу рейдери посилаються на  рішення державних реєстраторів відділів державної реєстрації Мінюсту. Даною постановою право власності на земельні ділянки та комерційну нерухомість в місті Слов’янськ передано «Ощадбанку». Хоча раніше все належало ТОВ «ТК «Урожай».

Напередодні захоплення, 20 квітня цього року Окружний адмінсуд Києва скасував ці рішення і визнав їх протиправними. Таким чином права на земельні ділянки, рухоме та нерухоме майно повернули у власність ТОВ «ТК «Урожай».

Окрім того, народний депутат закцентував увагу, що факт незаконного захоплення майна є беззаперечним. А зупинення роботи ТОВ «ТК «Урожай»  здійснено з грубими порушеннями законодавства. Внаслідок рейдерства страждають співробітники підприємств, більше двох тисяч людей залишилися без робочих місць.

До виступу народного депутата долучився Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко. Він додав, що проблема рейдерських захоплень гостро стоїть в Україні.

«Уже протягом 1,5 років «Депутатський контроль» захищає інтереси українського національного бізнесу. До нас надходять численні звернення від громадян. Члени об’єднання завжди активно реагують і намагаються досягти справедливості та законності. Тому, якщо ваше підприємство знаходиться у руках рейдерів, хабарництва чиновників звертайтеся на гарячу лінію», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.