Перший крок до нового страхового законодавства зроблено

Перший крок до нового страхового законодавства зроблено


Сьогодні за підтримки 242 голосів у першому читанні прийнято Закон України «Про страхування». Ініціатором виступив народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков спільно з представниками страхового ринку, експертами й  науковцями.

Нова редакція цього Закону – системний і вкрай важливий крок. Адже ринок страхових послуг залишається найбільш капіталізованим серед інших небанківських фінансових ринків. Активи сектору станом на 31.12.2015 склали 62,5 млрд. грн., страхові резерви – 17 млрд. грн., страхові платежі – 29,7 млрд. грн., страхові виплати – 8,14 млрд. грн. Загальна кількість страхових компаній станом на станом на 31.12.2015 становила 361.

Кризовий стан української економіки з огляду на події, що відбуваються протягом останніх двох років також проявився негативними тенденціями у страховій сфері. Про це свідчить загальне зниження вартості активів сектору, зменшення їх ліквідності, особливо активів, розміщених у банківських установах (НБУ визнано неплатоспроможними понад 70 банків), та на фондовому ринку.

Однією з головних проблем розвитку страхового ринку є також застаріле у багатьох аспектах законодавче поле. Чинний ЗУ «Про страхування» було прийнято у 2001 році. На момент прийняття цей Закон відображав стан страхового ринку в Україні. Але сучасний стан економіки України, розвитку страхування зокрема, вимагає зміни підходів у регулюванні у цьому секторі. Тому доцільним є викладення закону у новій редакції, яка відображала би реальний стан речей і стала б основою подальшого розвитку та інтеграції українського страхового ринку до світового.

«Прийняття даного законопроекту залишалося надзвичайно актуальним через необхідність виконання українською стороною умов вступу до СОТ та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це вимагає уніфікації стандартів державного страхового нагляду та регулювання в Україні, та приведення їх у відповідність до положень, розроблених Міжнародною організацією у сфері нагляду за страховою діяльністю, та директив ЄС», – зауважив парламентар Максим Поляков.

Комітет фінансової політики та банківської діяльності також підтримав рекомендувати прийняття законопроекту за основу.