Парламентарі зареєстрували проект ЗУ, що заборонить приватизацію ПАТ «Укргазвидобування»

Парламентарі зареєстрували проект ЗУ, що заборонить приватизацію ПАТ «Укргазвидобування»


Сьогодні, 13 травня, народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков, Геннадій Кривошея, Віктор Романюк, Тарас Кремінь та Вадим Івченко зареєструвати у ВР України проект ЗУ «Про внесення зміни до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Народні обранці вважають за доцільне доповнити список ПАТ «Укргазвидобування».  Важливість змін у документі пояснюється тим, що це підприємство має стратегічно важливе значення для економіки і безпеки держави.

«На сьогодні ПАТ Укргазвидобування – основна компанія з видобування природного газу i газового конденсату в Україні. У 2015 році підприємствами Компанії видобуто більше 14 млрд. м³ газу, що складає 75% видобутку в Україні. До складу Компанії входить 10 філій, а приватизація цього об’єкту може призвести до втрати контролю над підприємством», – зазначив Максим Поляков.

Варто зауважити, що працівники підприємства ведуть розробку газових, нафтогазових і нафто – газоконденсатних родовищ у Харківській, Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях.

«Укргазвидобування» – одна з найбільших бюджетоутворюючих підприємств України. Сплачені податки в 2015 році складають близько 5% доходу до  бюджету країни. Тому приватизація даного підприємства – недопустима!» – наголосив Геннадій Кривошея.

Члени депутатського контролю сподіваються на підтримку колег під час голосування за зміни до законопроекту. Адже прийняття цього Закону сприятиме захисту майнових прав держави.

«Депутатський контроль» стоїть на захисті національних інтересів держави. Зараз варто забезпечити контроль над  тими підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки країни, шляхом недопущення їх приватизації. До таких компаній відноситься і ПАТ «Укргазвидобування», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.