Парламентарі закликають ГПУ втрутитися в ситуацію, аби поновити будівництво нової лікарні НДСЛ «Охматдит»

Парламентарі закликають ГПУ втрутитися в ситуацію, аби поновити будівництво нової лікарні НДСЛ «Охматдит»


Будівництво Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» було розпочато ще у 2011 році. Функції замовника спорудження були покладені на державне підприємство «Укрмедпроектбуд». І за період з 2011 по 2013 рр. (до зупинки державного фінансування) на об’єкті було виконано 55 % будівельно-монтажних робіт. Наразі, завершення спорудження унікальної дитячої лікарні рухається занадто повільно, а головне – містить корупційну складову. Про це на брифінгу у ВРУ повідомив народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

За словами парламентаря, після незаконного звільнення Ірини Коваль з посади директора ДП «Укрмедпроектбуд», за результатами конкурсу керівником було призначено Дмитра Шутовського. І саме він причетний до низки злочиних дій, які несуть за собою наслідки недобудови медкомплексу та розтрати бюджетних коштів.

Зазначимо, Дмитром Шутовським було заявлено про проведення фінансово-бухгалтерського, технічного й юридичного аудитів, відновлення будівельних робіт на об’єкті з травня та проведення тендеру на вибір нового генпідрядника будівництва.

Проте, незважаючи на численні обіцянки та запевнення нового директора будівельні роботи так і не розпочалися. Фактично відбувся умисний зрив державної програми щодо будівництва НДСЛ «Охматдит».

«Пан Шутовський здійснив ще низку інших злочинних дій. Зокрема, він не затвердив новий кошторисний проект для відновлення спорудження унікальної лікарні.  Через саботаж цієї процедури та злочинну бездіяльність Шутовського необхідно повторно звертатись до ДП «Укрдержбудекспертиза», що спричинить збитків на суму 100 тис грн.», – зауважив Максим Поляков.

Народний обранець також додав, що новим директором «Укрмедпроектбуд» здійснюється лобіювання інтересів ТОВ «Альтіс-Констракшн». А саме, відповідно до умов договору генерального підряду, листопаді-грудні 2015 р.  товариству «Альтіс-констракшн» було перераховано аванс за роботи у розмірі 23,2 млн грн. Проте ця сума була виведена в офшори на Кіпрі. Згодом, за сприяння Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, кошти використали задля реставрації Маріїнського палацу.

Під час виступу парламентар звернувся до Генпрокуратури з проханням посприяти вирішенню проблем щодо будівництва лікарні «Охматдит», аби українські діти мали надію на повноцінне життя.

 «Після введення в експлуатацію нового корпусу «Охматдиту» додатково 5000 дітей зможуть отримувати якісне лікування та реабілітацію. Тому «Депутатський контроль» вимагає від ГПУ негайно вжити всіх відповідних заходів реагування й терміново розпочати досудове розслідування у формі досудового слідства, аби врятувати унікальну  дитячу лікарню», – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль», Голова Секретаріату Міжфракційного об’єднання  Вадим Руденко.