Парламентарі наголошують на важливості переходу центрів адмінпослуг на самофінансування

Парламентарі наголошують на важливості переходу центрів адмінпослуг на самофінансування


Народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Сергій Кудлаєнко під час брифінгу у Верховній Раді України зауважив, що альтернативи центрам надання адміністративних послуг в Україні немає. Тому дуже важливо зараз забезпечити достатнє фінансування цих структур не за рахунок місцевих бюджетів.

Адже обмеженість фінансових ресурсів, зокрема місцевих держадміністрацій, впливає на можливість органів, які утворили центри надання адміністративних послуг у необхідному обсязі здійснювати матеріально-технічне забезпечення діяльності таких центрів. Це в свою чергу суттєво впливає на якість надання адмінпослуг громадянам та бізнесу.

Народний депутат зауважив, що законопроектом пропонується встановити, що матеріально-технічне забезпечення діяльності ЦНАПів здійснюється за рахунок коштів від плати за надання відповідного адмінобслуговування. А також за оплату інших послуг, пов’язаних з такою державною реєстрацією, які зараховуються до спеціального фонду місцевого бюджету органу, яким утворено такий центр.

«Ми працюємо над тим, щоб  центри надання адміністративних послуг працювали в кожному обласному та районному центрі. Це важлив, як для кожного громадянина, так і для органів влади, які сьогодні зобов’язані надавати такі послуги», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Сергій Кудлаєнко.

Під час виступу народний обранець також зазначив, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроекти, які врегульовують функціонування ЦНАПів і надають можливість їх фінансування таким чином, щоб якість та швидкість надання адміністративного сервісу не змінювалася.

 «Такий розподіл коштів надасть можливість місцевим органам влади вирішувати нагальні проблеми центрів надання адміністративних послуг, у тому числі пов’язані із покращенням матеріально-технічної бази, забезпеченням необхідного навчання адміністраторів та відповідного рівня їх підготовки, покращенням внутрішньої організації роботи», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.