Парламентарі надали сімейним фермам статусу сільгоспвиробника

Парламентарі надали сімейним фермам статусу сільгоспвиробника


Парламентарі 31 березня ухвалили в цілому законопроект  №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств». Ініціатором виступив народний депутат, співголова МДО «Депутатський контроль» Вадим Івченко.

Штурмуючи стіни Верховної Ради України, фермери протягом тривалого часу наполягали на необхідності реформування аграрного сектору. Адже цей Закон не тільки вводить визначення поняття «сімейна ферма», а також спрощує процедуру перетворення особистих селянських господарств у сімейні ферми.

Народний обранець наголосив, що на сьогодні в Україні налічується 4,5 мільйони одноосібних селянських господарств, які створюють власну продукцію. Але при цьому вони не мають ні статусу, ні можливості торгувати на організованому ринку.

«Ухваливши зазначений законопроект, ми закріпимо на законодавчому рівні сімейні ферми й надамо їм статус сільгоспвиробника. До законопроекту було подано 69 пропозицій, 40 з них комітет врахував. Дуже важливо, що це Закон, якого насправді потребує аграрний комплекс. У нього є підтримка найчисельнішої Асоціації фермерів і приватних землевласників України», – зауважив Вадим Івченко.

Варто додати, що цим Законом передбачається надання повних прав сімейним фермерствам для реалізації продукції на ринку, і звісно, державна підтримка та відповідний соціальний захист.