Парламент відмовив оподатковувати транспорт понад 50 тисяч євро

Парламент відмовив оподатковувати транспорт понад 50 тисяч євро


ВРУ не підтримала законодавчу ініціативу членів «Депутатського контролю», народних депутатів Степана Барни і Тараса Юрика (фракція «Блок Петра Порошенка») щодо оподаткування окремих транспортних засобів, які можуть бути віднесені до предметів розкоші. За ухвалення відповідного рішення проголосувало лише 176 парламентарів.

Так, з 2014 року під оподаткування підпадають винятково автомобілі з об’ємом двигуна понад 3 тис. куб. см. і дизельного – понад 2,5 тис. куб. см. не старше 5 років. Тобто під цю норму потрапляє винятково сегмент автомобілів середнього класу. У той же час низка моделей преміум-класу, таких як Porsche Cayenne, Bentley та інші, вартість яких перевищує 100 тисяч євро, а об’єм двигуна складає менше 3 л, взагалі не оподатковуються.

Тому депутати вирішили виправити цю соціальну несправедливість і запропонували оподатковувати автомобілі, мотоцикли, моторні човни, яхти, літаки і вертольоти вартістю понад 50 тисяч євро. Що важливо, ухвалення законопроекту не потребує додаткових видатків із держбюджету, а навпаки, – призведе до значного надходження коштів до державної казни.

Співавтор законопроекту, член МДО «Депутатський контроль» Тарас Юрик (фракція «Блок Петра Порошенка») переконаний, що «законопроект мав усі ознаки для підтримки. В Україні, на жаль, дуже високий рівень диференціації доходів і статків населення. Заможні громадяни не усвідомлюють своєї соціальної відповідальності. У світі практика додаткового оподаткування високого рівня доходів та предметів розкоші вже давно успішно працює. При цьому об’єктами оподаткування обираються найдорожчі види майна. Законопроект не підтримали, але ми не здаємося і будемо робити нові спроби для його просування».

У свою чергу, співголова МДО «Депутатський контроль» Денис Силантьєв (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка») наголосив: «Я голосував «за» цей законопроект. Але для того, щоб цей закон працював на поповнення бюджету України, треба передбачити кілька пунктів. По-перше, треба створювати умови, щоб люди були зацікавлені реєструвати своє рухоме майно в Україні. По-друге, треба вивчити досвід інших країн, щоб не наламати дров і не переробляти в черговий раз наспіх прийняті законопроекти. По-третє, підходити діференцііровано до оподаткування предметів розкоші: податки на житло, на машини, на яхти, на вертольоти повинні нараховувати за різними принципами». Також нардеп відмітив, що  треба порівняти податки на майно у світі для отримання повної інформації, щоб це не призвело до процвітання тіньової економіки.

Нагадаємо, наразі в Україні діє податок, за яким власники легкових автомобілів з об’ємом двигуна понад три літри, термін експлуатації яких не перевищує 5 років, мають сплачувати фіксовану ставку – 25 000 грн. щороку до тих пір, поки вік авто не перевищить порогову позначку. Податок стосується 17 тис. 300 зареєстрованих в Україні автомобілів.