Парламент ухвалив Конвенцію з Люксембургом про уникнення подвійного оподаткування

Парламент ухвалив Конвенцію з Люксембургом про уникнення подвійного оподаткування


Верховна Рада на засіданні у вівторок, 14 березня, ухвалила закон про ратифікацію Конвенції між урядом України і урядом Люксембурга про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на капітал. Відповідний закон №0125 підтримали 236 народних депутатів.

Унаслідок ухвалення Конвенції підприємці обох країн отримають гарантії того, що прибутки, одержані від підприємницької діяльності на території іншої країни, а також з джерел у цій іншій країні у вигляді дивідендів, процентів та роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню.

“Таким чином, створюються додаткові умови для поглиблення українсько-люксембурзьких економічних стосунків”, – йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Корчик зазначив, що ухвалення Конвенції  збільшить інвестиційні потоки до України. Зокрема, депутат він назвав такі потужні компанії, які уже готові працювати з українськими партнерами: міжнародна корпорація “АрселорМіттал”, одна з найбільших авіакомпаній Cargolux, інвестиційна компанія Eastern Beverage Company SA.

“Можливо, держава отримає трохи менше податків, але ратифікація Конвенції має принести нам більше інвестицій з Європи. Ми повинні думати на десятки кроків вперед, приймаючи подібні рішення”, – повідомив Корчик після зустрічі з делегацією Великого Герцогства Люксембург на чолі з Міністром закордонних справ Люксембургу Жаном Ассельборном.

На думку депутата, “усі розвинуті держави розуміють, що розвиток економіки і робочі місця на перспективу є важливішими, ніж збір податків зараз і поступове знищення промисловості”.

Нагадаємо Верховна Рада також ратифікувала Угоду про зону вільної торгівлі з Канадою.