Олександр Кодола: «Кожен українець має право на вільний доступ до судових рішень»

Олександр Кодола: «Кожен українець має право на вільний доступ до судових рішень»


Громадяни України мають отримати гарантію щодо якнайширшого доступу до судових рішень. Тому група народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Сергій Кудлаєнко, Олександр Кодола, Денис Силантьєв, Євген Дейдей та Віталій Купрій виступила ініціатором Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до судових рішень). Про це заявив на брифінгу у Верховній Раді України народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Олександр Кодола.

Парламентар зазначив, таким чином пропонується внести зміни до ЗУ «Про судоустрій і статус суддів». До ч. 1 ст. 92 додається пункт щодо понесення суддями дисциплінарної відповідальності у разі системного не направлення у встановлений законодавством строк електронної копії судового рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень.

«Для забезпечення принципу прозорості у діяльності судової влади, а також удосконалення процедури наповнення Єдиного державного реєстру судових рішень, ми пропонуємо внести у цьому законопроекті зміни щодо встановлення дисциплінарної відповідальності суддів за недотримання строків та уточнення порядку внесення електронних копій судового рішення», – зауважив парламентар.

Також пропонується додати пункт до ЗУ «Про доступ до судових рішень» щодо визначення конкретних строків, протягом яких суддя повинен надіслати електронну копію постанов до Єдиного державного реєстру. Адже відсутність таких строків, а також конкретного виду відповідальності за невиконання цього обов’язку призводить до ситуації, коли значна частина електронних копій судових рішень або взагалі не вноситься до держреєстру або ж вноситься через значні проміжки часу.

«Цей аспект є важливим елементом забезпечення конституційних прав громадян та важливою умовою для підвищення довіри українців до судів. А також це дієва форма громадського контролю за законністю та обґрунтованістю судових рішень» – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.