Олег Кришин: “До Податкового кодексу внесли довгоочікувані зміни для захисту аграріїв”

Олег Кришин: “До Податкового кодексу внесли довгоочікувані зміни для захисту аграріїв”


Верховна Рада прийняла в першому читанні та в цілому проект закону №6099 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника”. За відповідну ініціативу, співавтором якої є член Депконтролю Олег Кришин, проголосували на засіданні 23 березня 274 народні депутати.

Відтепер сільгосппідприємства зможуть повернути свої заморожені кошти, які були заблоковані через технічну помилку при переході на загальну систему оподаткування з ПДВ.

Олег Кришин назвав прийняття цього закону своєчасною і довгоочікуваною подією для аграріїв. Він пояснив, що початку цього року Держказначейство, посилаючись на відповідні листи ДФС, заблокувало рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість для сільгоспвиробників.

Таким чином, значна кількість агропідприємств, які реалізували свою продукцію в другій половині грудня минулого року, не змогли скористатися законним правом на пільговий режим сплати ПДВ за 2016 рік. Вони не могли зареєструвати податкові накладні, як це було передбачено для спецрежиму. І, щоб уникнути штрафів, змушені були реєстрували їх у загальному порядку.

Відверто кажучи, таких проблем не повинно було бути. Тому що додаткові казначейські спецрахунки повинні були працювати до 30 січня 2017 року, а для підприємств, які обрали квартальний податковий період, – до 19 лютого. Але сталося те, що сталося“, – відзначив депутат.

За його словами, після численних звернень агропідприємств рахунки були розблоковані лише на 1 день – 13 січня, який був останнім для реєстрації податкових накладних.

У результаті вийшла абсолютно абсурдна ситуація: частина підприємств змогли скористатися розблокуванням рахунків, а частина – ні. Дуже схоже, що окремі компанії були завчасно попереджені про дату розблокування. Інакше не зрозуміло, чому казначейство вважало, що згідно із законом неможливо було відкрити рахунки, але дозволило це зробити тільки на один день“, – заявив Кришин.

Прийняті зміни до Податкового кодексу дозволяють врахувати у формулі для реєстрації податкових накладних ті кошти, на які підприємства мають законне право.