Одеська поліція пояснила гірші показники роботи відомства своєю відкритістю

Одеська поліція пояснила гірші показники роботи відомства своєю відкритістю


Одеське управління Національної поліції мотивує збільшення числа зареєстрованих правопорушень в області кращою роботою новоствореної силової структури. Про це йдеться у відповіді установи народному депутату, члену МДО «Депутатський контроль» Віктору Романюку (Народний фронт).

У своєму зверненні парламентар наголосив на збільшенні кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень на 9,3%  за неповний 2015 рік. Зокрема, зросла кількість пограбувань – на майже 39%, розбійних нападів – на 38,7%, тяжких злочинів на 21,5%.

В той же час, за аналогічний період було вручено на 16% менше підозр, ніж минулого року – всього у 8608 випадках.

Хоча на Одещині продовжує збільшуватись кількість розбійних нападів, обіг наркотичних речовин, факти сутенерства тощо, правоохоронний тиск на злочинні угрупування послабився: викрито лише 7 таких справ проти 10 у попередньому році.

Майже на 16% зменшилось викриттів порушень у бюджетній сфері, така ж тенденція і в економічному напрямку.

«Загалом стан роботи по викриттю злочинів у сфері господарської, службової діяльності, земельних відносин, боротьбі із корупцією. Робота із запобігання «розростанню» протиправних мереж та схем також не відповідає запитам суспільства. Дуже часто не приділяється уваги належному досудовому слідству, розшуковій роботі, правилам оформлення ДТП тощо», – каже Віктор Романюк.

Згідно з наявною у нього інформацією, народний обранець констатує: боєздатність підрозділів УМВС на Одещині падає, полісмени не готові до екстремальних ситуацій. Окрім того, підхід його керівництва до виконання закону «Про очищення влади» також  часто є формальним. Так, керівники, які працювали при попередній злочинній владі, досі на своїх посадах. Такі факти гальмують розвиток регіону в цілому.

Одеські же правоохоронці вважають, що число зареєстрованих злочинів зросло, бо вони більше не приховуються. За їхніми словами така ситуація складалася і раніше, проте інформація про це не була відомою. Робота над зменшенням кількості правопорушень активно триває. Також вони «відрапортували», що наразі продовжується перевірка щодо майже 8 тисяч працівників Головного управління. Одного полковника міліції уже збільшено в запас.