Нова парадигма у будівництві доріг

Нова парадигма у будівництві доріг


Стан та якість доріг загального користування державного значення – це прерогатива «Укравтодору». Зараз на балансі Державного агентства автомобільних доріг України перебуває 120 тисяч кілометрів доріг. Реформа «Укравтодору» та зміна підходів до вирішення проблем з дорожнім покриттям по всій країні передбачають передачу майже 70 тисяч кілометрів автодоріг на баланс місцевих бюджетів до 2020 року. На той час всі роботи по будівництву, ремонту та утриманню доріг в Україні будуть повністю фінансуватися за рахунок Дорожнього фонду. Народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Тарас Кремінь вважає такий підхід до вирішення інфраструктурних проблем держави революційним.

«Пакет законів під загальною назвою «Дорожній фонд» – це дійсно революційний крок у вирішенні проблем доріг по всій державі, – зауважив Тарас Кремінь. – Суть його ідеї досить проста – він буде наповнюватись із трьох джерел: акциз із вироблених в Україні та ввезених нафтопродуктів та автомобілів. Крім всього іншого – це ввізне мито на нафтопродукти та автомобілі, а також штрафи за порушення вагових норм. 50% від Дорожнього фонду надійдуть вже у 2018 році, в 2019 – 75%, і в 2020 році – 100%».

Депутат також зазначив, що передача частини доріг на баланси місцевих бюджетів не стане для них завеликим обтяженням, оскільки Дорожній фонд співпрацюватиме з ними напряму. Планується, що місцеві громади отримуватимуть зі спецфонду 35% фінансування всіх дорожніх робіт, а це, на думку депутата, чималі кошти.

Таким чином на час завершення реформи децентралізації Україна зміниться до непізнаваності, адже за цей час буде відремонтовано та збудовано тисячі кілометрів доріг.