Нацполіція здійснює досудове розслідування стосовно незаконних дій службових осіб ПАТ «Укргазвидобування»

Нацполіція здійснює досудове розслідування стосовно незаконних дій службових осіб ПАТ «Укргазвидобування»


За дорученням Міністра внутрішніх справ Авакова А. Б. в Національній поліції України розглянули звернення народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова,  Геннадія Кривошеї та Сергія Євтушка.

У відповіді повідомляється про те, що слідчим управлінням ГУ Нацполіції в м. Києві здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні. Його розпочали 27 листопада минулого року стосовно незаконних дій службових осіб ПАТ «Укргазвидобування».

За наявною інформацією, на підприємстві підробляли та використовували документи для розмитнення на Полтавській митниці ДФС блочно-модульного комплексу колтюбінгової установки виробництва компанії Moston Properties Limited.

Саме ця компанія стала переможцем конкурсу й повністю виконала умови контракту. Але водночас ПАТ «Укргазвидобування» свої зобов’язання не виконало. І наразі заборгованість держпідприємства перед іноземною компанією складає 2, 851 млн. дол.  У результаті, компанія Moston Properties Limited звернулася до Лондонського міжнародного арбітражного суду.

«У разі, якщо вимоги іноземної компанії будуть задоволені, у майбутньому  це може призвести до нанесенню значних збитків ПАТ «Укргазвидобування» у вигляді сплати компенсаційних сум, а також різноманітних судових зборів», – зауважив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

Варто відзначити, що закуплений комплекс колтюбінгової установки до сьогодні не введений в експлуатацію та не використовується за призначенням. Хоча за устаткування вже сплачено частину коштів. Тому «Депутатський контроль» вимагає від контролюючих органів повноцінного розгляду справи.

За словами Голови ГО «Депутатський контроль» Вадима Руденка: «Нацполіція підтвердила своє зобов’язання щодо забезпечення всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин учиненого злочину та належного відомчого контролю за станом досудового розслідування у кримінальному провадженні».