Нацполіція розслідує справу щодо незаконного виведення коштів з українських банків

Нацполіція розслідує справу щодо незаконного виведення коштів з українських банків


ГУ Нацполіції в м. Києві відкрило кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) відносно посадових осіб українських банків – ПАТ «КБ Хрещатик», ПАТ «ВЕРНУМ БАНК», ПАТ «Кредит Дніпро» Про це у відповіді на звернення повідомили народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка.

За словами парламентаря, за останні роки економіка України пережила стрімкий відтік капіталу в офшорні зони, що склав 18,6 млрд дол. За попередні 3 роки ця цифра дорівнювала 661 млн дол., тобто відплив капіталу з України збільшився у 28 разів.

«Закривати очі на те, як в українських банках службові особи проводять махінації та незаконно виводять кошти – неможливо. Українська економіка зазнає величезних втрат, доки керівництво НБУ закриває очі на корупційні вчинки», – зауважив Віктор Романюк.

Як стало відомо, власники українських банківських установ вносять свої кошти до статутного капіталу українського банку. Цей банк відкриває кореспондентський рахунок в одному з іноземних банків (Mainl Bank, East West United Bank або Bank Frick and Aktiengesellschaft). У подальшому, український банк розміщує кошти на свій кореспондентський рахунок в одному зі вказаних іноземних банків. Потім закордонний банк видає іноземним організаціям, які переважно зареєстровані в офшорних зонах власниками українського банку кредити під заставу грошових коштів українського банку, що знаходиться на його коррахунку. При цьому вітчизняний банк не показує у звітності НБУ, що гроші знаходяться під заставою.

Виходить, що від самого початку український банк не отримує реального капіталу. Установа фіктивно виконує всі норми НБУ, протиправно користується ліцензією на ведення діяльності і збирає гроші з громадян, які видає в кредити компаніям своїх власників або виводить за такою ж схемою за кордон.

«Доки громадяни України намагаються вижити під час економічної кризи, злочинці гріють руки та виводять кошти з вітчизняних банків. Нацполіція має негайно розслідувати цю справу чесно й відкрито, аби притягти винних до встановленої законодавством відповідальності», – зазначив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.