Парламентарі пропонують жорсткі обмеження щодо тютюнокуріння

Парламентарі пропонують жорсткі обмеження щодо тютюнокуріння


31 травня відзначається Міжнародний день боротьби з тютюнокурінням. Саме на цій поширеній та гострій проблемі  закцентував увагу народний депутат,  співголова  МДО «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея під час виступу на брифінгу у Верховній Раді України.

Тому сьогодні в Парламенті було проголосовано за внесення до порядку денного законопроект №4507, який встановлює жорсткі обмеження на вживання ароматизаторів в цих виробах. Він покликаний заборонити виробництво і обіг тютюнових виробів, які мають смаки та запахи, що можуть приваблювати споживачів, особливо дітей та молодь.

Як зауважує Геннадій Кривошея, цей законопроект включає 3 основні пункти. По-перше, пропонується повністю скасувати смакові добавки  до цигарок – м’ята, ваніль тощо. Адже ароматизатори є причиною того, що підлітки стають тютюнозалежними. По-друге, продаж електронних цигарок. Більшість людей переконані, що вони не шкодять здоров’ю. Проте, якщо звернути увагу на склад цього виробу, то маленьким шрифтом вказується наявність нікотину.

«Я вбачаю у цьому велику проблему, тому закликаю прирівняти  електронні цигарки до звичайних, а також заборонити їх рекламу та продаж. І третій аспект про те, що певні торгові місця не дотримуються закону, продаючи цигарки дітям. Цим проектом Закону пропонується підвищити штрафні санкції за продаж тютюнових виробів неповнолітнім, за продаж безакцизних товарів і продаж виробів без ліцензій» – зазначив народний депутат,  співголова  МДО «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея.

Парламентар також закликав колег приєднатися до законопроекту. Тим самим показати піклування про здоров’я майбутнього саме на передодні Міжнародного дня захисту дітей. Геннадій Кривошея також навів  приклад, що в США після прийняття подібного закону рівень тютюнопаління серед дітей за 3-4 роки скоротився майже вдвічі.

«Суттєво зменшити рівень курців серед населення можна викликавши в людей мотивацію  – самостійно кинути. Саме така пропаганда перш за все нам потрібна. Але заходи контролю й обмеження також мають бути», – наголосив Голова ГО «Депутатський контроль», Голова Секретаріату Міжфракційного обєднання Вадим Руденко.