Народні депутати закликають Прем’єр-міністра України не допустити можливе будівництво бізнес-центру замість нової лікарні для дітей «Охматдит»

Народні депутати закликають Прем’єр-міністра України не допустити можливе будівництво бізнес-центру замість нової лікарні для дітей «Охматдит»


Народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль» звертають увагу на проблеми, що склалися під час будівництва стратегічно важливого медичного комплексу «Охматдит». За наявною інформацією спорудження затягується через ймовірне відмивання коштів.

Свого часу, за дорученням Прем’єр-міністра, Уряд вже виділяв з держбюджету мільярди гривень на побудову нової лікарні. Під час зустрічі з наглядовою радою та підрядниками народним обранцям повідомили, що на сьогодні зведено бетонну коробку медкомплексу, частково проведені зовнішні та внутрішні інженерні комунікації та закуплена медтехніка для монтажу в одному блоці.

Зауважимо, що будівництво розпочалося ще у 2011 році. У жовтні 2013 року державне фінансування призупинилося. А у травні минулого року замовника проекту ДП «Укрпроектбуд» підпорядкували МОЗ України.

Наразі будівництво взагалі призупинено. За інсайдерською інформацією можливо замість сучасного корпусу «Охматдиту» окремі політики лобіюють відкриття бізнес-центру.

«Депутатський контроль» бере на себе відповідальність й зобов’язання простежити за добудовою НДСЛ «Охматдит». Тому члени об’єднання просять терміново втрутитися Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та захистити спорудження лікарні від чиновницьких посягань. Ми просимо розпочати службове розслідування, провести засідання Уряду та заслухати відповідних осіб МОЗ, керівників правоохоронних органів та директора підприємства-замовника в присутності членів «Депутатського контролю» для ґрунтовного та повноцінного розгляду ситуації.

Слід зазначити, що Україна – на 2 місці в Європі за темпами поширення онкозахворювань. За офіційними даними щорічно 300 українських дітей потребує пересадки кісткового мозку. У нашій країні проводиться лише 20-30 операцій на рік. Операцій з недонорської пересадки українські лікарні не проводять, а в європейських країнах це коштує від 220 тис до 550 тис. євро!

Відкриття медичного комплексу – це принципова справа для «Депутатського контролю». Адже в новій сучасно обладнаній лікарні «Охматдит» додатково 5000 дітей зможуть отримувати якісне лікування та реабілітацію. Клініка надасть більше 1000 робочих місць. Завдяки високотехнологічному обладнанню та професійному втручанню багатьох пацієнтів можна буде вилікувати повністю. Таким чином НДСЛ «Охматдит» дасть надію на повноцінне життя онкохворим дітям.