Народні депутати з’ясовують причини незаконного продажу школи в Ніжині

Народні депутати з’ясовують причини незаконного продажу школи в Ніжині


Сьогодні під час брифінгу у ВРУ народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Олександр Кодола звернув увагу на проблемі, що сталася в м. Ніжин навколо одного з культурно-навчальних закладів. Дитяча школа мистецтв, яка протягом 25 років навчає та виховує обдарованих дітей, фактично була продана з аукціону.

За словами парламентаря, саме завдяки батьківським внескам приміщення підтримувалося в належному стані: був проведений ремонт даху та підлоги, оснащені класи музичними інструментами, здійснювалося пошиття концертних костюмів. Плідна робота  відбувалася завдяки злагодженій співпраці колективу школи з батьками та учнями.

Крім цього, школа мистецтв гідно представляла місто Ніжин на різних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Саме завдяки обдарованим учням заклад входить до 3-ки найкращих шкіл культурно-мистецького спрямування Чернігівщини, представники якої відомі не лише на території України, а й її за межами.

Проте, як зазначає Олександр Кодола, колишній власник закладу – Ніжинський механічний завод – незважаючи на сої обіцянки, ще з 1999 року так і не спромігся передати приміщення школи у комунальну власність. І зрештою, заклад виставили на аукціон і цього року продали.

«Суди, які оскаржували це рішення програно. Передача школи мистецтв в приватні руки на сьогодні створює загрозу, і ставить під сумнів існування цього навчального закладу взагалі. Тому я особисто беру цю ситуацію під свій депутатський контроль», – наголосив народний обранець.

Варто додати, що наразі уже створено тимчасову слідчу комісію, яка має дослідити причини продажу школи. Відповідні депутатські звернення надіслано до Генпрокуратури, Мінкультури, обласної держадміністрації задля перевірки законності продажу закладу, і власне повернення будівлі у власність громади міста.

«Діти не повинні страждати від політичних ігор. Ніжинська школа мистецтв – унікальний навчальний та культурний заклад, який виховує молодь та дає їм шанс розвивати свій талант. Тому члени «Депутатського контролю» рішуче налаштовані відстоювати права школи», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль», Голова Секретаріату міжфракційного обєднання Вадим Руденко.