Народні депутати врегульовують питання щодо земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки

Народні депутати врегульовують питання щодо земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки


На брифінгу у Верховній Раді України народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Сергій Кудлаєнко підняв важливе питання щодо земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки.

Парламентар зауважує, що зокрема, відсутнє визначення таких земельних ділянок, їх правовий статус, порядок набуття права власності на них співвласниками багатоквартирних будинків та подальшої реалізації такого права. Спробу такого врегулювання зроблено в ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Ним передбачено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки та належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку.

Але в ЗУ, окрім відсильної норми щодо можливого врегулювання порядку передачі відповідних земельних ділянок співвласникам, законодавчих актів не міститься.

«Я сподіваюсь, що новий законопроект №3576 пожвавить ситуацію з  оформленням прибудинкових територій багатоквартирних будинків по всій Україні, адже ним розширюються права співвласників і сама процедура реєстрації стане більш простою, прозорою та доступною для людей», – говорить Сергій Кудлаєнко.

Народний обранець пропонує вести поняття, що таке «земельні ділянки багатоквартирних будинків». Варто додати, що така земельна ділянка набуває відповідного статусу з моменту її державної реєстрації у Державному земельному кадастрі. А також визначаються умови її формування як об’єкта цивільних прав та порядок набуття права спільної сумісної власності на неї.

«Це позитивний крок для удосконалення земельного законодавства. Відтепер у Земельному кодексі України буде стаття, за якою заборонено поділ спільної власності мешканців, накладення  стягнення кредиторами, та врегульовується порядок  користування спільними земельними ділянками», – зазначив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.