Народні депутати відстоюють права малого та середнього бізнесу

Народні депутати відстоюють права малого та середнього бізнесу


Нещодавно до МДО «Депутатський контроль» надійшло чимало звернень і телефонних дзвінків на гарячу лінію від представників підприємництва. Громадяни столиці, що здійснюють підприємницьку діяльність у тимчасових спорудах (ТС), просять захистити їх права на ведення бізнесу. Адже на сесії Київради всупереч вимогам законодавства України було підтримано повну заборону на продаж пива та алкогольної продукції у ТС, що в подальшому може призвести до монополізації цього сектору.

За словами підприємців, вони мають повний пакет документів, ліцензій та дозволів. Бізнесмени регулярно сплачують податки в держказну, але при цьому їм заборонили повноцінно функціонувати.

Після звернення народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Геннадія Кривошеї в Антимонопольному комітеті зазначили, що відомство доручило Київському відділенню провести дослідження щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції  при прийнятті рішень Київською міськрадою.

«Окрім того, що депутати Київради вийшли за межі своїх повноважень, таке  їх рішення ставить у привілейоване становище підприємців, що діють в об’єктах капітальної забудови. Також це створює несприятливі умови для підприємців та дискримінує їх права на ведення своєї діяльності», – зауважив парламентар.

Варто зазначити, що відповідно до Господарського кодексу України, незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у діяльність суб’єктів господарювання забороняється.

«Антимонопольний комітет відповідає за формування та реалізацію конкурентної політики. Зокрема, відомство здійснює держконтроль за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності субєктів господарювання. Тому «Депутатський контроль» звернувся до АМКУ задля недопущення монополізації на ринку продажу товарів», – підкреслив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.