Народні депутати відстоюють права мешканців гуртожитків

Народні депутати відстоюють права мешканців гуртожитків


Сьогодні до Парламенту внесено законопроект № 1076 у другому читанні, який комплексно в 5-ти Законах дозволить здійснити зміни щодо приватизації мешканцями гуртожитків їх житла. Про це під час брифінгу у Верховній Раді України наголосив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Андрій Шинькович.

За його словами, прийняття цього законопроекту в цілому надзвичайно важливе. Нині десятки тисяч громадян чекають на цей унікальний шанс, який вони заслужили. Кілька десятків людей прийшли до сесійної зали, аби дізнатися про рішення парламентарів. Адже цим законопроектом надається право жителям гуртожитків на приватизацію своїх помешкань.

_STR7045_1«На сьогодні йдеться не лише про державні та комунальні гуртожитки, а й про ті, що вже мають власників. Ми знаємо сотні випадків, коли люди приватизовували за копійки 9-поверхові 2- або 3- підїзні будинки, в яких на той момент проживало більше 500 осіб. Люди, які на 12-14 квадратних метрах виростили три покоління, зараз, на жаль,  не мають законодавчого права приватизувати своє житло. Тому закон № 1076 покликаний це зробити», – зазначив Андрій Шинькович.

На брифінгу також буди присутні керівники громадських організацій, які опікуються правами мешканців гуртожитків. Саме вони брали безпосередню участь в написанні цього законопроекту та його обговоренні протягом 6 місяців.

До виступу колеги долучився народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея.  Він закцентував увагу на проблемі безвідповідальності деяких парламентарів: «Я прошу своїх колег з’явитися в сесійній залі та проголосувати за необхідні зміни. Я звертаю вашу увагу й до ЗУ № 4359 «Про мораторій на виселення». Адже багато чиновників почали зухвало себе поводити до відношенню до тих, хто проживає в гуртожитках або в приміщеннях, які передали в комунальну власність. Людей почали виселяти без законних на те підстав на основі якихось судових рішень. І таким чином незахищені верстви населення страждають від свавілля чиновників».

_STR7022_1

Парламентар підкреслив, що для захисту пільговиків, багатодітних сімей та сімей військовослужбовців, що проживають в гуртожитках, у Парламенті вже зареєстровано мораторій про виселення з гуртожитків. Тому прийняття цих обох законопроектів має надважливе соціальне значення.

«Сьогодні десятки тисяч людей живуть у цих гуртожитках з пересторогою, що їх виселять комунальні служби та відповідні адміністрації. «Депутатський контроль» стає на захист цих людей, і закликає органи місцевого самоврядування проконтролювати ситуацію. Адже саме вони мають відстоювати права громадян на житло і не дозволити чиновникам виганяти українців на вулицю», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.