Народні депутати стали на захист профтехосвіти

Народні депутати стали на захист профтехосвіти


Про важливість подолання проблем в профтехосвіті наголосив під час брифінгу у Верховній Раді України народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Олександр Кодола.

Нині під стінами ВРУ проходить досить людний мітинг – приїхали працівники професійних технічних закладів з усіх областей України. Адже питання життєдіяльності стосується 50 тис. осіб ПТУ та 300 тис. учнів з 800 навчальних закладів.

Більше того, близько 1000 сиріт отримують освіту саме в таких установах і стипендія – це єдине джерело існування для них на сьогодні.

«Сьогодні крім вирішення політичної кризи маємо вирішити ще одну кризу – в профтехосвіті. І нині на порядку денному важливим стоїть питання подолання заборони Президента України щодо законів про професійно-технічну освіту. Для мене, як співавтора цих законопроектів, це питання особистої відповідальності й честі», – зауважив парламентар.

Під час виступу народний депутат звернувся до своїх колег з проханням підтримати його та проголосувати за подолання вето і зберегти систему підготовки кваліфікованих робітників для економіки України.
 «Професійно-технічні навчальні заклади дають змогу дітям з малозабезпечених сімей отримувати освіту на рівні з усіма. Цих студентів треба навпаки підтримувати й давати їм можливість розвиватися далі. Тому «Депутатський контроль» також закликає парламентарів дати дітям необхідний шанс на навчання», – наголосив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.