Народні депутати наголошують на важливості удосконалення законодавства з безпеки дорожнього руху

Народні депутати наголошують на важливості удосконалення законодавства з безпеки дорожнього руху


Україна має надзвичайно низькі показники безпеки дорожнього руху, що призводить до значних людських втрат. Приблизно 17 українців гинуть щоденно внаслідок ДТП. Низка ЗУ могли б урегулювати відповідні правила й тим самим запобігти смертності на дорогах. Насамперед, законопроект №4275  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи державного управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху».  Про це під час виступу на брифінгу заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Сергій Євтушок.  

 Цим законопроектом передбачається забезпечення певних процедур з автоматизації й фіксації правопорушень. Реалізація комплексної та незалежної системи управління  у сфері організації та безпеки дорожнього руху в Україні знизить рівень смертності через ДПТ та посилить відповідальність водіїв.

«У країнах Європи така сумна статистика була ще у 70-80-х рр. Сьогодні ж рівень смертності на дорогах України вищий у 3-4 рази, ніж в європейських країнах. Ми просимо об’єднати зусилля у Парламенті задля боротьби проти смертності на дорогах й ухвалити законопроект у цілому та створити незалежний орган – Національне Агентство з питань організації та безпеки дорожнього руху», – зазначив парламентар.

Цей орган повинен забезпечити регулювання взаємодії для розробки механізму щодо впровадження системи фото- і відео фіксації та контролю за дотриманням правил дорожнього руху.

За словами Сергія Євтушка, основна мета – зменшити кількість нещасних випадків на дорогах та рівня смертності у 2-3 рази. Крім того, важливою залишається реалізація проекту «Безпечне місто», побудова інтелектуальної транспортної системи. Таким чином відбудеться додаткове надходження коштів до бюджетів усіх рівнів.