Нардеп Поляков звернувся до Авакова з вимогою розпочати досудове розслідування за перешкоджання виконанню депутатських повноважень

Нардеп Поляков звернувся до Авакова з вимогою розпочати досудове розслідування за перешкоджання виконанню депутатських повноважень


Член МДО «Депутатський контроль», народний депутат України Максим Поляков  звернувся до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою розпочати досудове розслідування відносно власника веб-сайту www.versii.com та Сергія Олександра, які опублікували матеріал з наклепом. Новина вийшла 25 травня 2015 року під назвою «Правоохранители проверяют факт получения нардепом Поляковым $300 тысяч взятки от одесских контрабандистов». Такі дії парламентар розцінює як незаконний вплив на нього з метою перешкоджання виконанню депутатських повноважень, зокрема щодо протидії корупції в органах державної влади.

До цього Прес-служба МДО «Депутатський контроль» зв’язалася телефоном із паном Олександром з проханням надати докази для підтвердження фактів, оприлюднених у матеріалі, та повідомити про джерело у МВС України, на яке посилається ЗМІ. Він категорично відмовився підтвердити оприлюднені факти та повідомив, що джерело побажало залишитися анонімним. У той же час у Міністерстві внутрішніх справ не підтвердили жодного факту з викладених на сайті http://versii.com.

Нагадаємо, нардеп Поляков вважає, що подібні дискредитаційні дії свідчать лише про одне – вдалося зламати корупційну схему на Одеській митниці. Провокаційні матеріали в ЗМІ почали з’являтися у медіа одразу ж після виїзного засідання Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» в Одесу та виявлення фактів багатомільйонної контрабанди. Спочатку медіа повідомляли, що в.о. начальника Одеської митниці Володимир Передерій пропонував $300 тис. за «мовчання». Тепер з’явилася інформація, що така ж сума надійшла від одеських контрабандистів за дискредитацію керівництва митниці. Але, як ми бачимо, корупціонерів звільняють, відкривають кримінальні провадження, а контрабанду – зупиняють.

Так, у квітні прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження проти в.о. начальника Одеської митниці Володимира Передерія за ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем). Згодом його звільнили з посади.

18 травня на Одеській митниці співробітники Міністерства внутрішніх справ України провели 11 обшуків окремих фіктивних підприємств, службових приміщень, відділів митного оформлення та навіть домашніх адрес посадових осіб на предмет приховання товарів від митного контролю на суму 1,5 млрд гривень. Серед головних підозрюваних  екс-начальник митниці Володимир Передерій.