МВС встановило підозрюваних у справі Тальнівського КХП

МВС встановило підозрюваних у справі Тальнівського КХП


Міністерство внутрішніх справ встановило коло осіб, причетних до незаконної приватизації «Тальнівського КХП», зловживання службовим становищем та інших кримінальних правопорушень. Про це у МВС повідомили у відповідь на запит народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова (фракція «Народний фронт»).

«Проводяться слідчі та оперативні дії з метою зібрання достатніх доказів для погодження та вручення повідомлення про підозру. Розслідування перебуває на постійному контролі МВС України» –  відзначають у відомстві.

За словами правоохоронців, наразі також встановлюється розмір матеріальної шкоди, завданої  державі. Для цього планується провести фінансову експертизу вартості майна та призначити ревізію фінансово-господарської діяльності ДАК «Хліб України» для встановлення збитків держпідприємства.

Нагадаємо, «Депутатський контроль» неодноразово повідомляв про зловживання при приватизації «Тальнівського КХП», який є найбільшим експортером борошна в Україні (його частка складає 22%). Підприємство штучно доводили до банкрутства і зрештою продали з порушенням закону та за значно заниженою ціною (лише 17 мільйонів гривень замість реальної ціни у 200 мільйонів гривень).

15 липня цього року Вищий господарський суд України визнав незаконною приватизацію підприємства. Відповідно, «Тальнівський КХП» має бути повернутий державі. У свою чергу, правоохоронні органи розпочали розслідування за фактом порушення законодавства при передачі підприємства у приватну власність.