Міносвіти потребує урядової допомоги щодо люстрації ректора Податкової академії Пашка

Міносвіти потребує урядової допомоги щодо люстрації ректора Податкової академії Пашка


Міністерство освіти не може самостійно люструвати Павла Пашка – в.о. ректора Податкової академії та за «сумісництвом» чиновника часів адміністрації Януковича, оскільки ДФС свого часу не «побачила» підстав для такого рішення. Про це міністерство повідомило народних депутатів, членів МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова, Дениса Силантьєва та Віктора Романюка.

МОН України уже консультувалося з даного приводу із Міністерством юстиції. Однак, факт лишається фактом – самостійно прийняти рішення щодо Пашка у відомстві не можуть. А важелів впливу на ДФС, яка за законом регулює такі питання, також не мають.

На разі, деякий позитив чиновники знайшли – на сьогодні є рішення Київського адміністративного суду за позовом В. Кузьменка до ДФС, МОН та Національного університету податкової служби. У документі міститься інформація про незаконні дії ректора, а ось про люстрацію у ньому не йшлося.

«Наразі проблематика навколо керівництва Податкової академії розглядається на урядовому рівні», – наголосили в Міністерстві освіти та зазначили, що роблять усе можливе, аби якнайшвидше обрати нового керівника шляхом прозорого конкурсу.

Сам навчальний заклад був не так давно укрупнений – 15 листопада цього року у його структуру «влився» Науково-дослідний інститут фінансового права, Державний науково-дослідний інститут митної справи. Новою назвою реорганізованих закладів визначено  Університет державної фіскальної служби.

Нагадаємо, раніше «Депутатський контроль» неодноразово вимагав від правоохоронних органів, Кабміну та Адміністрації Президента перевірити законність призначення та діяльності в. о. ректора Національного університету державної податкової служби П. Пашка.

Як відзначалося, Павло Пашко не може виконувати обов’язки ректора, оскільки підпадає під люстрацію. У період з 2010 по 2014 рік він був заступником голови Державної митної служби, працював на інших високих посадах у відомстві. Проте керівництво ДФС видало документ, за яким Пашко «не обіймав посад, визначених люстраційними критеріями».

За даними «Депутатського контролю», виконувач обов’язків ректора замішаний і в корупційних діяннях. За його участі звільнили більше 100 працівників, а замість них на роботу приймаються близькі до керівника особи, частина з яких також мали б підлягати люстрації.