Міносвіти на прохання «Депутатського контролю» відреагувало на проблему із забезпеченням школярів підручниками

Міносвіти на прохання «Депутатського контролю» відреагувало на проблему із забезпеченням школярів підручниками


Міністерство освіти і науки України після звернення народних обранців із «Депутатського контролю» вжило додаткових заходів щодо забезпеченням учнів 4-х класів підручниками. Зокрема, відомство надало роз’яснення облдержадміністраціям, скільки коштів і яким чином має бути витрачено на ці цілі, а також відкрило спеціальний єдиний рахунок у головному управління держказначейства Києва для субвенцій. Про це міністерство повідомило народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова (Народний фронт).

Чиновники погодились, що названа система впроваджена в Україні вперше і передбачає фінансування придбання посібників для четвертокласників за принципом 50/50 із державного та місцевих бюджетів, що може викликати неточності. Наразі уже проведена відповідна нарада із областями, а загалом на купівлю книг передбачено 96,4 млн. гривень.

Раніше «Депутатський контроль» інформував міністерство, що на місцях батьки четвертокласників скаржаться на відсутність підручників та вимогу вчителів придбати їх за власний кошт. Сам же МОН, за наявною інформацією, рекомендує в такому разі використовувати посібники 2004 року, робочі зошити та інші дидактичні матеріали.

«За українською Конституцією навчання в загальноосвітніх школах, в тому числі і забезпечення відповідними матеріалами, безоплатне та доступне для школярів. Тому процес забезпечення їх підручниками має бути налагоджений максимально чітко, щоб виконувався навчальний план, а батьки не переживали, де дістати додаткові кошти і на ці витрати», – переконаний Максим Поляков.

Міністерство освіти планує в даному контексті проаналізувати ситуацію з матеріалами для 4-класників в розрізі по всім областям та поінформувати про результати додатково – після закінчення процедур закупівель Інститутом модернізації освіти.