Мешканці гуртожитків отримали можливість приватизувати своє житло

Мешканці гуртожитків отримали можливість приватизувати своє житло


Сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроект №1076 щодо забезпечення реалізації прав законними мешканцями гуртожитків у другому читанні та в цілому.

Прийняття закону дозволить нарешті запустити механізм передачі гуртожитків, що були незаконно включені до статутних капіталів підприємств під час приватизації у власність органів місцевого самоврядування. У подальшому, це дасть можливість жителям гуртожитків приватизувати свої кімнати, у яких проживають протягом 15-30 років.

Серед авторів законопроекту – члени МДО «Депутатський контроль» Андрій Шинькович, Олександр Кодола, Андрій Гордєєв,  Олександр Горбунов та Олександр Дроздик.

«Це наш спільний законопроект, підготовлений робочою групою за участю народних депутатів, експертів і громадськості. Він надзвичайно важливий для 500 тисяч мешканців гуртожитків, які стали свого роду заручниками власників приватизованих підприємств і роками проживають під загрозою виселення», – зазначив Олександр Кодола.

Нагадаємо, що вчора на брифінгу у Верховній Раді України один з ініціаторів цього законопроекту, член МДО «Депутатський контроль» Андрій Шинькович закликав народних депутатів проголосувати за вкрай необхідні зміни щодо приватизації мешканцями гуртожитків їх житла. Адже люди повинні відчувати захист з боку держави й мати впевненість в тому, що завтра вони не опиняться примусово на вулиці.

«Зазначений законопроект сприяє реалізації житлових прав громадян, які не мають власного помешкання і на законних підставах фактично проживають у гуртожитках та зареєстровані в них більше п’яти років. Кожен українець має конституційне право на житло. Спільними зусиллями держава нарешті дала такий шанс тим, хто цього чекав десятками років», – зауважив Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.