Мер Києва Віталій Кличко має зупинити корупційні схеми КП «Київреклама»

Мер Києва Віталій Кличко має зупинити корупційні схеми КП «Київреклама»


Члени МДО «Депутатський контроль», народні депутати Віталій Купрій (фракція  «Блок Петра Порошенка»), Михайло Гаврилюк, Максим Поляков (фракція  «Народний фронт») звернулися до мера Києва Віталія Кличка з вимогою негайно зупинити корупційні схеми КП «Київреклама».

Мова йде про нецільове використання бюджетних коштів, що повинні надходити на казначейські рахунки міської ради від надання у користування місць комунальної власності для розташування зовнішньої реклами (біг-борди, лайтбокси тощо). Таким чином,  за 5,5 років до бюджету не надійшло більше 200 млн. гривень.

Відомо, що зазначена корупційна схема здійснюється на підставі п. 3.1.1. рішення  Київської міської ради від 22 вересня 2011 року № 37/6253. У відповідності до цього рішення бюджетні кошти напряму направляються на рахунки комунального підприємства «Київреклама», що є порушенням бюджетного законодавства.

Як відмітив парламентар Віталій Купрій,  місця розташування рекламних засобів у межах населеного пункту є по суті своїй земельними ділянками  комунальної власності.  «Право володіння, користування і розпорядження ними входить до компетенції місцевих рад. Зрозуміло, що і плата за користування  належить до доходів загального фонду місцевих  бюджетів. Проте, в місті Києві чомусь не місцева рада, а підприємство «Київреклама» розпоряджається протизаконно комунальним майном», – наголосив він.

У зв’язку з цим МДО «Депутатський контроль» вимагає  від очільника столичної мерії Віталія Кличка якнайшвидше зупинити вищезазначену корупційну схему та винести на розгляд Київської міської ради проект рішення, яким буде визначено, що плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, зараховується до міського бюджету.