МДО «Депутатський контроль» зареєструвало законопроект про безперешкодну присутність журналістів на відкритих судових засіданнях

МДО «Депутатський контроль» зареєструвало законопроект про безперешкодну присутність журналістів на відкритих судових засіданнях


Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея зареєстрував проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення проведення аудіо і відео фіксації судового засідання представниками ЗМІ»). Законопроектом передбачено доповнити чинне вітчизняне законодавство правовим приписом про проведення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису представниками ЗМІ за згодою однієї зі сторін судового процесу.

Так, на сьогодні у ЗУ «Про судовий устрій і статус суддів» йдеться про те, що учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби, проводити фото- і кінозйомку, відеозапис за рішенням суду. Однак, законодавче регулювання цього питання відбувається з порушенням прав представників ЗМІ, оскільки кожен суддя по-своєму трактує поняття портативної та стаціонарної апаратури. Через формальні причини суд переважно не дозволяє проводити фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис судового процесу. Як правило, таке рішення суду має корупційну складову.

Відтак, за словами народного депутата Геннадія Кривошея (фракція «Народний фронт»), прийняття цього законопроекту зробить кожен судовий процес більш прозорим, дозволить уникнути можливих проявів корупції при ухваленні судових рішень та сприятиме укріпленню довіри суспільства до держави та судової системи, а значить – підвищить авторитет України на міжнародному рівні.

+ There are no comments

Add yours