МДО «Депутатський контроль» зареєструвало законопроект, який дозволить зменшити корупцію в державних закупівлях

МДО «Депутатський контроль» зареєструвало законопроект, який дозволить зменшити корупцію в державних закупівлях


25 грудня члени міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» внесли законопроект щодо вдосконалення норм Закону України «Про здійснення державних закупівель». Проект передбачає значне зменшення кількості документів, які необхідно подавати учасникам процедури закупівлі, спрощує процес їх підготовки та встановлює кримінальну відповідальність учасників за подання недостовірної інформації.

Народний депутат Максим Поляков («Народний фронт») наголосив, що законопроект дозволяє вирішити важливу проблему – перенавантаження учасників торгів поданням значної кількості документів у складі тендерної пропозиції. Як наслідок такого навантаження маємо зменшення кількості потенційних учасників торгів, що призводить до зниження рівня конкуренції та не дозволяє знизити рівень корупції у сфері державних закупівель. Зокрема, недосконалість норм чинного закону дозволяє замовникам на власний розсуд створювати штучні перепони для участі в процедурах закупівель максимально можливої кількості учасників, що зазвичай пов’язано з корупційними діями.

 «Згідно з поданим законопроектом, для участі в процедурах закупівель учасникам достатньо буде надати письмове підтвердження в довільній формі за підписом уповноваженої особи щодо відповідності вимогам, встановлених законом та замовником. У разі ж невідподіності наданої інформації законопроектом передбачена кримінальна відповідальність », – зауважив нардеп.

 Також у цьому законопроекті передбачено, що з метою недопущення участі в торгах недобросовісних учасників, замовника зобов’язано перевіряти достовірність інформації, наданої лише уча сником, пропозиція якого визнана найбільш економічно вигідною.

Члени МДО «Депутатський контроль» переконані, що прийняття цього законопроекту  стане важливим кроком у зменшенні корупції в державних закупівлях та дозволить державі зекономити значні обсяги коштів, які можна направити на фінансування важливих соціальних програм. До того ж, у цілому вдасться підвищити ефективність використання державних коштів та притягнути до кримінальної відповідальності за порушення законодавства.

+ There are no comments

Add yours