МДО «Депутатський контроль» разом з посадовцями Грузії та Аджарії обговорили питання протидії корупції

МДО «Депутатський контроль» разом з посадовцями Грузії та Аджарії обговорили питання протидії корупції


29 січня представники Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль»  взяли участь у засіданні круглого столу «STOP корупції у Київський області». Захід пройшов під головуванням Голови Київської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка» Льва Парцхаладзе.

До роботи круглого столу долучились Голова уряду Автономної Республіки Аджарія з 2004 по 2012 років Леван Варшаломідзе, колишній заступник Міністра юстиції Грузії, кандидат на посаду Голови Державної реєстраційної служби України Джамбул Ебаноідзе, екс-керівник Агентства з конкуренції і держзакупівель Грузії Тато Урджумелашвілі. Також серед запрошених був заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання протидії корупції, народний депутат пан Віктор Чумак.

Ключовими питаннями для обговорення стали причини та передумови виникнення корупції, шляхи боротьби з нею на всеукраїнському та місцевому рівнях, а також форми громадського контролю та взаємодія громадськості й органів державної влади для ефективної боротьби з цим ганебним явищем.

Грузинські колеги проаналізували ситуацію, що склалася в Україні на сьогоднішній день та, в свою чергу, поділилися досвідом боротьби та подолання корупції в Грузії.

У ході засідання майже одноголосно були виокремлені найбільш корумповані сфери держави: державне управління, сфера державних закупівель, судова система, правоохоронні органи (прокуратура, міліція) та державний реєстр. Відтак, серед першочергових шляхів подолання корупційних явищ виділили:

  • скорочення державного апарату (наприклад, ще у 2004 році у Автономній Республіці Аджарія працювало 15 міністерств та 12 департаментів. Після проведених реформ, їх чисельність значно скоротилась – сьогодні існує всього 4 міністерства та 6 департаментів);
  • підвищення заробітної плати и мотивація чиновників та державних службовців, відповідний соціальний пакет.
  • реформування системи  державних закупівель;
  • реформування судової та правоохоронної систем;
  • перегляд переліку надання адміністративних послуг;
  • прозорість та доступність інформації, що міститься у Державному реєстрі;
  • спрощення процедури видачі ліцензій та дозвільних документів;
  • введення персональної відповідальності за вчинення корупційних діянь тощо.

Обговорення пройшло також за участю представників Київської обласної державної адміністрації, постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією, Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області, Головного управління Держземагенства у Київській області, представників громадських організацій, благодійних фондів, громадських діячів та представників ЗМІ.

+ There are no comments

Add yours