МДО «Депутатський контроль» продовжує співпрацю з провідними бізнес-Асоціаціями України

МДО «Депутатський контроль» продовжує співпрацю з провідними бізнес-Асоціаціями України


6 лютого члени Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», народні депутати України Степан Барна (фракція «Блоку Петра Порошенка»), Геннадій Кривошея, Максим Поляков та Віктор Романюк (фракція «Народний фронт»), керівництво Секретаріату МДО разом з головами бізнес-Асоціацій України напрацювали спільний план протидії корупції за круглим столом «Антикорупційній бій 2015.  Переможемо тільки разом». Серед представників бізнесу – Асоціація ділового туризму України, Асоціація підприємств інформаційних технологій України, Асоціація «Укроліяпром», Меблідеревопром, Національна палата України, Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів.

Народний депутат України Геннадій Кривошея заявив, що єдиною метою тісної співпраці з представниками бізнесу є максимальне викорінення корупційної складової з України і члени МДО «Депутатський контроль» відкриті до відвертого діалогу. «Співпраця влади та бізнесу повинна відбуватися щонайменше навколо трьох сегментів – напрацювання антикорупційних законодавчих ініціатив, винесення галузевої проблеми на загальнодержавний рівень та протидія і викорінення корупційних схем», – заявив народний депутат Максим Поляков.

Парламентар Віктор Романюк наголосив, що нині Україна знаходиться у числі надзвичайно корумпованих держав і МДО «Депутатський контроль» є тим інструментом в руках громадськості, який допомагає достукатися до вищих органів влади та врегулювати проблемне питання, адже якщо проблемою не займатися, вона лягає під сукно.

Слід зазначити, що за два місяця існування міжфракційного депутатського об’єднання вже направлено понад 50 депутатських звернень щодо фактів корупції в України та зареєстровано 5 антикорупційних законодавчих ініціатив – 3 законопроекти і 2 постанови. Секретаріат МДО «Депутатський контроль» запевнив, що боротьба з корупцією – це не лобіювання приватних інтересів, а винятково захист та адвокація інтересів України.

На думку нардепа Степана Барни, якщо сьогодні суспільство не консолідується і не почне робити якісні зміни, завтра ми зможемо перестати існувати як держава. Відтак, під час круглого столу обговорили спільний антикорупційний план дій.

У свою чергу представники бізнес-Асоціацій України наголосили на важливості спільної роботи з МДО «Депутатський контроль» у протидії корупції. Втім зізналися, що в нинішніх правових та економічних умовах не всі представники бізнесу зацікавлені у викоріненні корупції, бо легше заплатити, ніж морочитися: «Важливо разом з парламентарями напрацювати та законодавчо закріпити взаємовідносини влади та бізнесу, які будуть вигідними перш за все державі. Бо зараз питання стоїть наступним чином: якщо ціна моєї чесності – люди (робочі місця, зарплатня), то вибір скоріш за все буде на користь останніх», – заявив президент Асоціації ділового туризму України Вадим Грабарчук.

Як наслідок – за результатом зустрічі було прийнято рішення про системну боротьбу з проявами корупції шляхом спільної розробки дієвих законодавчих ініціатив. І найголовніше – починати з себе, адже щоб менше брали, треба менше давати. «Немає більш ефективного методу досягнення результату, ніж власний приклад», – підрезюмував словами Енштейна народний депутат України Віктор Романюк.

+ There are no comments

Add yours