Максим Поляков: «Укргазвидобування» продовжує обкрадати державу підписуючи невигідні угоди»

Максим Поляков: «Укргазвидобування» продовжує обкрадати державу підписуючи невигідні угоди»


ПАТ «Укргазвидобування» продовжує підривати газову незалежність України, підписуючи невигідні тендери. Про це під час виступу на брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

Протягом року до об’єднання зверталися за допомогою вітчизняні газові компанії, які  брали участь у конкурсних перегонах на замовлення УГВ, з проханням вплинути на ситуацію щодо махінацій під час тендерів.

Зокрема керівництво компанії «СЕНСІ», яка брала участь у тендері, на закупівлю повітряних чи газових помп, подало позовну заяву до суду на «Укргазвидобування» за порушення порядку проведення процедури запиту пропозицій.

Парламентар наголосив, що ПАТ «Укргазвидобування» не забезпечило вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, не дотрималося принципів відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також принципу недискримінації учасників.

Варто зауважити, що у тендері брали участь близько 11 компаній, дві з яких – румунські. Одна з них оголошена переможцем. Хоча пропозиція вітчизняної компанії «СЕНСІ» була вигідніша.

Для наглядності парламентар навів порівняльні цифри: після комерційних переговорів румунська компанія-переможець вийшла вже на еквівалент в доларах з ПДВ на суму – 930 тис. дол. за перший лот. Пропозиція ТОВ «СЕНСІ» – 863 тис. дол. без комерційних переговорів. Тобто вітчизняна компанія могла ще зменшити ціну. За другий лот ціна румун – 1млн. 590 тис. дол., а «СЕНСІ» – 1 млн. 384  дол. Різниця між сумами становить 247 840 дол.

«Масштаби злочинності Прохоренка вражаючі. Керівництво товариства не лише набиває власні кишені, «Укргазвидобування» цілеспрямовано працює на знищення енергетичної незалежності нашої держави. На пана Прохоренка уже відкриті кримінальні провадження у СБУ, Генпрокуратурі, а головне в НАБУ, однак до цього часу він не заарештований. Закликаю пана Ситника і пана Холодницького негайно розслідувати незаконну діяльність керівництва УГВ. Вважаю, що буде велика перемога Парламенту та усієї антикорупційної системи держави, якщо в одній тюрмі сидітимуть Онищенко разом з Прохоренком!», – підкреслив народний депутат.