Максим Поляков: «Підприємство, яке обікрало державу на мільярди гривень продовжує свою злочинну діяльність»

Максим Поляков: «Підприємство, яке обікрало державу на мільярди гривень продовжує свою злочинну діяльність»


Сьогодні, під час виступу на брифінгу у Верховній Раді України, народний депутат, член МДО «Депутатський  контроль» Максим Поляков звернувся до Генпрокуратури з вимогою продовжити розслідування незаконної діяльності підприємства «ЄДАПС».

Єдина державна автоматизована паспортна система (ЄДАПС) — це консорціум,  заснований у Києві 2004 року, який займається виробництвом ідентифікаційних документів та інформаційних систем.

Як зазначив парламентар, два роки тому, керівництво МВС почало розслідування діяльності «ЄДАПСу». Уже в ході першої перевірки правоохоронці виявили близько 400 млн грн. завданих державі збитків. У цілому ж, лише за один рік діяльності, консорціум відмивав близько 2 млрд грн. державних коштів.

«ЄДАПС» мало монополію на друкування бланків і обслуговувало більшість державних органів. Однак, після того як правоохоронці порушили кримінальні справи, підприємство не пожаліло коштів на відновлення своєї репутації і почали зводити наклепи на осіб, які перешкоджали їх злочинним діям.

«Наразі «Депутатський контроль» вимагає від Генпрокуратури продовжити розслідування і довести до кінця ті кримінальні справи, які  заведені на «ЄДАПС» ще два роки тому.  Адже підприємство продовжує працювати і сьогодні, розкрадаючи бюджетні кошти», – зазначив Максим Поляков.