Максим Поляков: «Не можна допустити, щоб ПАТ «Укргазвидобування» перейшло в приватні руки»

Максим Поляков: «Не можна допустити, щоб ПАТ «Укргазвидобування» перейшло в приватні руки»


ПАТ «Укргазвидобування» – одне з найбільших бюджетоутворюючих підприємств України. Сплачені податки в 2015 році складають близько 5% доходу до  бюджету країни. Про це на брифінгу у Парламенті наголосив народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков.

За словами парламентаря, зараз вкрай необхідно зберегти контроль над стратегічно важливим підприємством. Тому члени МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков, Геннадій Кривошея, Віктор Романюк, Тарас Кремінь та Вадим Івченко зареєструвати у ВР України проект ЗУ «Про внесення зміни до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Народні обранці вважають за доцільне доповнити список ПАТ «Укргазвидобування».

«На сьогодні ПАТ Укргазвидобування – основна компанія з видобування природного газу i газового конденсату в Україні. У 2015 році підприємствами компанії видобуто більше 14 млрд. м³ газу, що складає 75% видобутку в Україні», – зазначив Максим Поляков.

Варто додати, що передача компанії в приватні руки може призвести до ще більшого свавілля. Адже на сьогодні, Голова «Укргазвидобування» Олег Прохоренко отримує зарплату майже в мільйонах гривень, керівні посади займають вихідні з РФ, тимчасово слідчу комісію при ВРУ посадові особи взагалі не допустили до проведення перевірки на підприємстві.

2

Також «Депконтроль» неодноразово заявляв про проведення сумнівних тендерів, наприклад, результатами торгів пропозицію представника вітчизняного! виробника ПрАТ «Дрогобицький завод газової апаратури»  було відхилено з необгрунтованих причин, а переможцем стала компанія з сумнівною репутацією, що співпрацює з РФ.

За словами народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Віктора Романюка, за всю історію приватизації український бюджет отримав близько 10 млрд дол., а, наприклад,  у Бразилії – 80 млдр. дол. Ці дані свідчать про те, що політична еліта України не готова до прозорого та чесного проведення приватизації, а готова до перерозподілу власності.

3

 

 

 

Парламентар Тарас Кремінь у свою чергу додав, що «Депутатський контроль» зобов’язується пристально стежити за тим, щоб державні підприємства з розряду успішних не переходили до списку збиткових.

 «Непоправні наслідки можуть  чекати на українців, якщо приватні руки загарбають ПАТ «Укргазвидобування». Прийняття цього законопроекту сприятиме захисту майнових прав держави  та не допустить продовження свавілля на стратегічному державному підприємстві», – зауважити Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко.