Максим Поляков: «На Одещині сильна антикорупційна команда «Депконтролю»

Максим Поляков: «На Одещині сильна антикорупційна команда «Депконтролю»


Сьогодні, 8 квітня, в Одесі народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков та Евген Дейдей у прямому ефірі програми «Час з Сергієм Батчуком» розповіли про результати діяльності об’єднання, про законотворчі ініціативи та реформи в Україні.

На початку розмови Максим Поляков розповів про те, що в Одесі «Депконтроль» відкрив перше своє представництво.  Адже велика кількість заяв та звернень до членів об’єднання з проханням допомогти, захистити від рейдерства надходила саме від одеситів. Наразі таких відділів існує 8 в різних регіонах України.

За словами парламентаря, в Одесі досить сильна антикорупційна команда, яка тісно співпрацює з жителями області. За ввесь час існування регіонального представництва до офісу надійшла 281 заява від громадян. Уже відкрито близько 30 кримінальних справ за фактами зловживання, незаконного захоплення та інших проявів корупції.

Пол

«Такі дані свідчать про результативність діяльності, головним напрямом якої, звісно, є антикорупційний. Ключовим моментом у роботі є постійна комунікація Одеського представництва з Києвом. Ми часто звертаємо увагу на проблеми регіону під час виступів з трибуни, брифінгів у Верховній Раді України. Ми безпосередньо маємо зв’язок з центральними органами влади і вирішуємо справи щодо проявів корупції навіть негучні», – зазначив  Максим Поляков.

Для прикладу народний обранець навів проблему незаконного захоплення земель у Ізмаїльському районі, яке вдалося зупинити спільними зусиллями членів «Депконтролю» та СБУ. Він також зауважив, що ефективність діяльності залежить від багатьох чинників, в тому числі й від комунікації з губернатором. На жаль, пан Саакашвілі належним чином не виконув свої обов’язки і зловживав довірою громадян.

У ході програми, також йшлося про реформи в країні та довіру до влади.

Народний депутат, член «Депутатського контролю» Євген Дейдей наголосив, що Одеса – великий стратегічно важливий у сфері портів та розмитнення регіон України. Але грузинська реформаторська команда не займалася справами корупції, а навпаки сприяє їх поширенню.

Дей

Тому команда «Депутатського контролю» намагається своїми зусиллями знищувати точки корупції. Зокрема, і на законодавчому рівні. За ініціативи членів об’єднання було розроблено  і прийнято у ВРУ законопроект  №1674, яким передбачається скасування ввізного мита при ввезенні електромобілів на територію України. Також «екологічний» законопроект, який передбачає перехід від пластикових пакетів на паперові та проект закону щодо заборони реклами фармацевтичних засобів.

У ході розмови народні обранці зауважили, що головне завдання членів «Депконтролю» – створити законодавче поле й проконтролювати виконання  поставлених владою завдань. І на сьогодні важливим запишається питання розвитку економіки в країні. Бізнес потребує підтримки, адже він сплачує податки та сприяє розквіту країни в цілому. Тому слід налагоджувати тісний зв’язок з підприємництвом та виховувати почуття відповідальності загалом в усіх органах влади.