Купрій: “Висування іноземців на посаду аудитора НАБУ – зневага до українців”

Купрій: “Висування іноземців на посаду аудитора НАБУ – зневага до українців”


До складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України повинні входити українці.  Таку думку в ефірі “Голос столиці” висловив народний депутат, член МДО “Депутатський контроль” Віталій Купрій.

23 лютого Верховна Рада відправила на доопрацювання в комітеті проект постанови щодо кандидатури від парламенту до комісії зовнішнього аудиту в НАБУ. Перед цим депутати не підтримали дві кандидатури на цю посаду – Роберта Сторча (США) та Найджела Брауна (Великобританія).

“Роберта Сторча… можливо, це такий компромісний варіант. Але Найджел Браун — це просто було б попрання всіх норм і регламенту, і однозначно це бажання закріпити контроль за НАБУ, оскільки НАБУ зараз перетворився в корупційний орган, він покриває дуже серйозних злочинців, у мене є докази”, – пояснив Купрій, чому він не голосував за цих кандидатів.

Він розповів, що разом з депутатом  Ігорем Луценком зареєстрував законопроект про те, що саме громадяни мають бути присутніми в аудиторській службі щодо НАБУ (№5430).

“Це якась зневага до українців. Що у нас нема нормальних людей, яким можна довіряти, які є патріотами, які фахівцями в цій справі? Тому, я наприклад бачив іншу кандидатуру, мені хотілося запропонувати суддю КСУ у відставці пана Віктора Шишкіна. Я його вважаю досить патріотичним і професійним у цій сфері. І я думаю, що на таку людину можна було би покластися” – зазначив депутат.

Нагадаємо, раніше Віталій Купрій порушив питання неефективності НАБУ під час звіту генпрокурора.