У “Депутатському контролі” назвали небезпечним рішення РНБО про часткову блокаду Донбасу

У “Депутатському контролі” назвали небезпечним рішення РНБО про часткову блокаду Донбасу


Рішення Ради нацбезпеки і оборони України щодо припинення торгівлі з окремими районами Донецької та Луганської областей  (ОРДЛО) повинно бути введено указом Петра Порошенко. Без цього воно немає жодної законодавчої сили та може бути відміненим у будь-який момент.

Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив народний депутат, член МДО “Депутатський контроль Віталій Купрій.

“Рішення РНБО самостійно не функціонує. Воно має бути введено в дію указом президента… Це не рішення на законодавчому рівні. Його можна буде змінити в будь-який момент”,  – сказав парламентар.

Відзначимо, що відповідно до статті 10 Закону України “Про Раду національної безпеки і оборони України” прийняті РНБО рішення вводяться в дію указами Президента України, які є обов’язковими до виконання виконавчими органами влади.

На переконання Купрія, заборона мала бути повною, а не з урахуванням інтересів певних олігархів.

“Що може зараз відбутися? Зараз торгівля зупинена. Далі проходить два-три тижні: Захарченко і Плотницький заявляють про розблокування підприємств. Наступають підстави для того, щоб указ втратив силу і щоб знову почати торгувати. Це небезпечні речі”, – повідомив депутат.

“Послухайте що заявив Порошенко на рахунок термінів заборони безпосередньої торгівлі з ОРДЛО. Що закінчаться вони тоді, коли захоплені підприємства перейдуть назад під контроль своїх справжніх власників. Тобто торгувати почнуть знову одразу ж після повернення Ахметову його активів. Ну правильно, це ж партнер президента, треба його взяти під своє крило”, – раніше на своїй сторінці у Facebook коментував призупинення торгівлі Купрій.

Нагадаємо, 15 березня на екстреному засіданні РНБО ухвалила рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення сторін на Донбасі. Виняток буде зроблено лише для гуманітарних вантажів.