Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за травень 2016 року

Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за травень 2016 року


Незважаючи на насичені травневі свята, останній місяць весни виявився не менш продуктивним для членів МДО «Депутатський контроль»: надіслано 43 депутатських звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Генпрокуратури, СБУ, ДФІ, Нацполіції, НАБУ та інших контролюючих органів щодо можливих порушень законодавства, рейдерства, махінацій та корупційних проявів. Отримано 70 відповідей від представників правоохоронних органів та органів влади.

Важливим кроком у діяльності об’єднання стало відкриття девятого регіонального представництва у Миколаєві. Спільно з представниками органів місцевого самоврядування та силових структур члени об’єднання обговорили питання щодо антикорупційної боротьби в області та визначити подальші плани роботи.

Зазначимо, що відразу після відкриття представництва у Миколаєві у ході спецоперації СБУ і військової прокуратури за хабарництво в особливо великому розмірі було затримано чотири посадовці Миколаївської обл., серед них Перший заступник Голови ОДА Микола Романюк. Учасники корупційної схеми вимагали від підприємців 90 тис. дол. за сприяння у оформленні документів на видобуток корисних копалин. Саме за допомогою жителів Миколаївщини, які повідомляли про корупційні дії низки посадовців, чиновника було спіймано «на гарячому».

Результативною стала справа, що стосується рейдерського захоплення заводу в Слов’янську.  Працівники маслоекстракційного заводу, стратегічного значення в м. Слов’янськ повідомили про порушення їх трудових прав та незаконне захоплення Держслужбою охорони даного заводу. Члени «Депконтролю» негайно відреагували на скарги: народний депутат Євген Дейдей спільно з представниками Секретаріату об’єднання виїхали на місце події, щоб особисто з’ясувати ситуацію. Після цього було надіслаго звернення до Донецької ОДА та Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. У відповіді на депутатські сповіщення, у відомстві повідомили, що запити направлено до ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Варто зауважити, що команда «Депконтролю» постійно росте: до об’єднання нещодавно долучилася активна народна обраниця від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Суслова.

Позитивним кроком для розвитку нашої держави стало створення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Керівником групи стала народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Ірина Сисоєнко (фракція «Самопоміч»). Співпраця між країнами, що, безсумнівно, володіють величезними інтелектуальними, інвестиційними та культурними потенціалами, стане вигідною та цікавою для обох сторін.

25 травня в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Корупція та бюрократизм у сфері технічного регулювання гальмують інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС», на якій народний обранець, співголова «Депутатського контролю» Геннадій Кривошея підняв проблему недосконалості у сфері технічного регулювання.

Також у травні парламентар продовжує пропагувати здоровий спосіб життя та наголошує на важливості прийняття законопроекту №4507. Проект покликаний заборонити виробництво і обіг тютюнових виробів, які мають смаки та запахи, що можуть приваблювати споживачів, особливо дітей та молодь.

До «Депутатського контролю» продовжують надходити чимало звернень і телефонних дзвінків на гарячу лінію від представників підприємництва. Громадяни столиці, що здійснюють підприємницьку діяльність у тимчасових спорудах (ТС), просять захистити їх права на ведення бізнесу. Адже на сесії Київради, всупереч вимогам законодавства, було підтримано повну заборону на продаж пива та алкогольної продукції у ТС, що в подальшому може призвести до монополізації цього сектору. У зв’язку з цим, народний депутат України, співголова об’єднання Геннадій Кривошея направив звернення до Антимонопольного комітету та профільних відомств, аби не допустити монополії на ринку товарів.

Зауважимо, що ще в листопаді минулого року народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Михайло Гаврилюк звертався до Нацполіції, МВС, Генпрокуратури з заявою про злочин, а саме розкрадання цукру-піску, що належить державі. А нещодавно ЗМІ поширили інформацією про те, що НАБУ затримало  старшого прокурора ГПУ О. В. Колесника, який причетний до розкрадання 30 тис. тонн цукру-піску. За словами представника Аграрного фонду, вони звернулися за допомогою до НАБУ, аби обласна прокуратура не саботувала розслідування справи.

Наразі, як повідомляють в НАБУ, в приміщенні прокуратури відбувається обшук. «Депутатський контроль» сподівається на об’єктивне та відкрите розслідування, аби державу та її майно не втягували у суперечки приватних підприємств.

Протягом цього весняного місяця народні депутати, члени «Депконтролю» взяли під свій контроль проблеми щодо незаконного продажу школи в Ніжині. Під час брифінгу у ВРУ народний депутат, член МДО «Депутатський контроль» Олександр Кодола звернув увагу на те, що дитяча школа мистецтв, яка протягом 25 років навчає та виховує обдарованих дітей, фактично була продана з аукціону.

З початком літа, члени «Депконтролю» активізували діяльність за всіма напрямками, аби знизити градус корупції, сприяти розвитку українського підприємництва та процвітанню здорової нації за допомогою законодавчих ініціатив.