Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за січень 2016 року

Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за січень 2016 року


За перший місяць цього року «Депутатський контроль» надіслав 38 депутатських звернень до Генпрокуратури, СБУ, Нацполіції, МВС та інших органів влади щодо можливих порушень законодавства, рейдерства, махінацій та корупційних проявів у різних сферах діяльності. Отримав 147 відповідей  від представників правоохоронних органів та органів влади за зимовий період. Крім цього, народні депутати, члени МДО зареєстрували у ВР України законопроект «Про військовий обов’язок і військову службу (щодо уточнення порядку звільнення з військової служби військовослужбовців за контрактом» № 3760).

За цей час до МДО приєдналося 4 народні депутати: Олег Кришин, Олександр Кодола, Вячеслав Константіновський та Ірина Сисоєнко, і наразі об’єднання налічує 31 парламентаря.

У січні члени «Депутатського контролю» провели робочі зустрічі задля ефективної співпраці: з вірменським державним діячем, екс-прем’єр-міністром Вірменії (1993–1996 ) Грантом Багратяном та начальником Київської поліції  Андрієм Крищенком і Першим заступником Держфінінспекції  Олександром Шкуропатом. 

Після неодноразових звернень “Депутатського контролю” НБУ зупинив переказ коштів у внутрішньодержавній платіжній системі 24NONSTOP, платіжною організацією якої є ТОВ “АЙ ТІ ФІНАНС”. Як відомо, дилери компанії «Ай Ті Фінанс», яка надає послуги ТМ «24nonstop», були зареєстровані у так званих «держорганах» сепаратистів. Члени об’єдання не могли не звернути увагу на опосередковану підтримку бойовиків, тому й домоглися призупинення діяльності цієї системи з 05.01.2016 до усунення ТОВ “АЙ ТІ ФІНАНС” порушень законодавства.

«Депутатський контроль» не міг залишитись осторонь проблеми під час будівництва нового  медкомплексу «Охматдит». В Україні протягом багатьох років здійснюється спорудження нового медичного комплексу «Охматдит», але будівництво унікальної за своєю суттю лікарні не тільки рухається занадто повільно, а ще ймовірно містить факти корупції. У зв’язку з цим, Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль»  розпочинає системний контроль будівництва. Члени об’єднання вже провели ревізію на будівельному майданчику та  зустрілися з  Міністром охорони здоров’я Олександром Квіташвілі для обговорення ситуації щодо будівництва НДСЛ «Охматдит». Адже нова лікарня може бути останньою надією на порятунок онкохворих дітей.

Позитивних змін домоглися й у запровадженні  електронної підписки періодичних видань, яку запропонували члени об’єднання для заощадження бюджетних коштів. За дорученням Прем’єр – міністра України Арсенія Яценюка агентство  Держенергоефективності  підтвердило доцільність електронної підписки, ініційовану членами МДО. Згодом Держкомтелерадіо й Тернопільська облдержадміністрація  також підтримали перехід на обмін інформацією в новому форматі. Ключовим моментом щодо вирішення цієї проблеми стало питання про економне розпорядження бюджетних коштів.

Не менш вагомим досягненням є те, що після звернення «Депутатського контролю» до Голови СБУ, МВС та Прем’єр-міністра України в Національному антикорупційному бюро перевірять факти щодо ймовірних корупційних дій  екс-керівника Міненергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. А також дослідять урядове співробітництво із британсько-голландською нафтогазовою компанією «Shell», через яку Україна може втратити 330 млн. доларів.

Співпраця зі свідомими громадянами, які намагаються змінити Україну – один з ключових моментів діяльності МДО. Відтепер жителі Київщини зможуть самостійно сприяти боротьбі з корупцією. Адже Ірпінська міськрада на чолі з Володимиром Карплюком надала членам «Депутатського контролю»  приміщення, обладнане засобами зв’язку, для організації громадської приймальні.

Також приємним моментом є те, що після звернення членів об’єднання до Мінсоцполітики, у відомстві доручили Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністраціїі розглянути питання щодо надання громадянам Василенкам матеріальної допомоги. Адже на їх численні заклики Міністерство не зважало і не надавало пояснень.

Також у Секретаріаті МДО відбулася реорганізація. Нині юридичний та законотворчий департамент очолює Ігор Горбач.

Наразі «Депутатський контроль» продовжує виводити український бізнес з тіні та відстоювати права підприємців. Об’єднання активно розширює межі своєї діяльності у всіх обласних центрах України для ефективної боротьби з корупцією на місцях.