Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за лютий 2016 року

Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за лютий 2016 року


Лютий став досить продуктивним для членів МДО «Депутатський контроль». За цей місяць надіслано 73 депутатських звернень до Президента України, Прем’єр-міністра, Генпрокуратури, СБУ, ДФС, Нацполіції, МВС та інших контролюючих органів щодо можливих порушень законодавства, рейдерства, махінацій та корупційних проявів у різних сферах діяльності. Отримано 193 відповіді від представників правоохоронних органів та органів влади за зимовий період. Крім цього, народні депутати, члени МДО зареєстрували у ВР України законопроект «Про внесення змін до законодавчих актів щодо забезпечення доступу до судових рішень».

Наразі об’єднання налічує 31 парламентаря: нещодавно до об’єднання долучився народний депутат Андрій Шинькович.

Важливим кроком у діяльності об’єднання стало відкриття двох регіональних представництв. Відтепер антикорупційну діяльність проводитимуть на Рівненщині та Волині. Члени «Депутатського контролю» під час офіційних зустрічей обговорили найважливіші проблеми, що вимагають нагального вирішення в цих регіонах. Особливо гострою наразі є проблема нелегального видобування бурштину.

Також у лютому члени «Депконтролю» провели  робочі зустрічі. З Головою Нацполіції Хатією Деканоїдзе обговорили хід реформування правоохоронних органів та оновлення загонів поліції. А задля оновлення Уманської лікарні парламентарі домовилися про ефективну співпрацю ізраїльським доктором, радником Міністерства закордонних справ Ізраїлю з питань охорони здоров’я Йоссефом Барацом і представниками Посольства Ізраїлю в Україні.

За цей час Міжфракційне об’єднання здобуло певні досягнення: Національний банк України прийняв рішення відкликати ліцензію ТОВ «АЙ ТІ ФІНАНС» на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Члени «Депутатського контролю» багато разів зверталися  до представників Нацбанку з вимогою перевірити діяльність компанії, яка працювала з відкритими порушеннями. НБУ належним чином відреагував на заяву народних депутатів, а саме: рішенням Комітету Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем від 4 лютого цього року внутрішньодержавну платіжну систему “24NONSTOP”, учасником якої є ТОВ «АЙ ТІ ФІНАНС»  виключено з Реєстру платіжних систем. Адже дилери компанії «Ай Ті Фінанс», яка надавала послуги ТМ «24nonstop», були зареєстровані у так званих «держорганах» сепаратистів. І таким чином надавалася опосередкована підтримка бойовикам.

Позитивних змін члени об’єднання домоглися у справі, що стосується діяльності розгалуженої мережі російських агентів на території України. Після неодноразових звернень «Депутатського контролю» до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, 22 лютого 2016 року нарешті було відсторонено Юрія Терещенка від виконання повноважень Голови Державної служби експортного контролю. Адже свого часу ця особа не тільки не була люстрована та посаджена до в’язниці за незаконні дії, так ще й до сьогодні залишається активним членом розгалуженої мережі агентів впливу РФ та території незалежної України.

Зауважимо, що «Депутатський контроль» й надалі займається розглядом проблем, що склалися під час будівництва нового  медкомплексу «Охматдит».  Члени об’єднання беруть на себе відповідальність й зобов’язання простежити за добудовою НДСЛ «Охматдит», аби будівництво нової лікарні не перетворилось на черговий довгобуд. А виділені з держбюджету кошти, не були направлені до гаманців «медичної мафії». Адже ця лікарня надасть унікальну можливість онкохворим дітям отримувати якісну допомогу на Батьківщині. Зазначимо, що парламентарі вже провели ревізію на будівельному майданчику та обговорили з Головою СБУ паном Грицаком ситуацію щодо будівництва НДСЛ «Охматдит».

Не менш вагомим досягненням є те, Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області розглянула депутатське звернення щодо можливої протиправної діяльності Сергія Турського – Голови Царичанської РДА. У результаті за доручення Прем’єр-міністр України Арсенія Яценюка Національне агентство з питань державної служби створило комісію з проведення службового розслідування стосовно неправомірних дій Сергія Турського.  Зауважимо, що до члена Міжфракційного об’єднання Олега Кришина  надійшло багато скарг та нарікань від жителів району щодо зловживання службовим становищем паном Турським.

За сприяння «Депконтролю» СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадження за підозрою Корсунського С.О. у вчиненні злочину. Колишнього ватажка ЛНР затримали за підозрою у створенні терористичної групи чи організації. Наразі Шевченківський районний суд
м. Києва до підозрюваного застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наголосимо на тому, що вказана особа, будучи поплічником так званого «народного губернатора «ЛНР» – Валерія Болотова, приймала безпосередню участь у захопленні адмінбудівель у Луганську, публічно закликала до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

Зазначимо також про ще один важливий момент. Після депутатських звернень Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України разом з Управлінням СБУ в Одеській області розпочало перевірку окремих агропідприємств на предмет незаконного використання метил броміду. Члени об’єднання звертають увагу на те, що низка аграріїв у своїй роботі використовують фумігант метил бромід, який відноситься до сильнодіючих отруйних речовин. Саме цей хімікат застосовується для обробки  деревини, тари, саджанців, та садивного матеріалу в трюмах, складах, контейнерах проти карантинних шкідників.

Додамо, що за проханням «Депутатського контролю» Прем’єр-міністр доручив керівникам міністерств та відомств перевірити факти ймовірної загрози знищення авіаремонтної галузі України. А також Головне управління Держпраці перевірило діяльність ДП «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» щодо ймовірного незаконного виведення з державної власності земель.

Наразі Депконтроль продовжує виховувати антикорупційну культуру в населення, усіляко залучає громадськість до співпраці та активно розширює межі своєї діяльності у всіх обласних центрах України для ефективної боротьби з корупцією на місцях.