Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за квітень 2016 року

Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за квітень 2016 року


Другий місяць весни пройшов для членів МДО «Депутатський контроль» насичено й результативно. Було надіслано 49 депутатських звернень до Президента України, Прем’єр-міністра, Генпрокуратури, СБУ, ДФІ, Нацполіції, НАБУ та інших контролюючих органів щодо можливих порушень законодавства, рейдерства, махінацій та корупційних проявів у різних сферах діяльності. Отримано 78 відповідей від представників правоохоронних органів та органів влади.

Важливим кроком у діяльності об’єднання стало відкриття ще одного регіонального представництва у Чернігові. Спільно з представниками силових структур та органами місцевого самоврядування члени об’єднання обговорили питання щодо антикорупційної боротьби в області та домовилися про тісну співпрацю.

22 квітня в Торгово-промисловій палаті України відбувся – II Міжнародний ФОРУМ у сфері Government Relations в Україні, на якому були присутні провідні політики, народні депутати, підприємці, юристи та фінансисти. Участь у заході також узяв Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко, який виступив експертом у блоці «Інструменти GR. Аналітика, адвокація, процес лобізму». Під час дискусії він зробив акцент на актуальній проблемі сьогодення – цивілізованому лобізмі.

На заході своїм досвідом та експертною думкою щодо впровадження реформ поділився народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Віктор Романюк  на платформі «Податкова реформа. Чи обере Україна ліберальний шлях?» Парламентар вів бізнес у 5 європейських державах, тому знає про перспективи та ретроспективи українського підприємництва.

Також представники об’єднання в м. Одеса виступили у прямому ефірі програми «Час з Сергієм Батчуком», де розповіли про результати діяльності об’єднання, про законотворчі ініціативи та ефективність реформ в Україні. До розмови долучилися й активні одесити, які мали можливість задати народним депутатам важливі запитання.

У другому місяці весни члени МДО відстояли права громадян на приватизацію гуртожитків. 20 квітня ВРУ ухвалила законопроект № 1076 щодо забезпечення реалізації прав законними мешканцями гуртожитків у другому читанні та в цілому. Серед авторів законопроекту – члени МДО «Депутатський контроль» Андрій Шинькович, Олександр Кодола, Андрій Гордєєв,  Олександр Горбунов та Олександр Дроздик.

Прийняття цього закону дозволить нарешті запустити механізм передачі гуртожитків, що були незаконно включені до статутних капіталів підприємств під час приватизації у власність органів місцевого самоврядування. У подальшому, це дасть можливість жителям гуртожитків приватизувати свої кімнати, у яких проживають протягом 15-30 років.

звіт інфоргарфіка квітень

Результативною у квітні стала справа, що стосується використання Міносвіти субвенцій на суму 200 млн грн. Генпрокуратура України та ДФІ в межах своїх повноважень розглянула депутатське звернення щодо можливих корупційних дій під час держзакупівель шкільного обладнання. За  дорученням ГПУ Нацполіція повинна організувати перевірку викладених фактів щодо непрозорого використання Міносвіти 200 млн грн. Таку субвенцію Кабмін виділив для закупівлі шкільного обладнання у кабінети фізики.

У квітні Міжфракційне об’єднання також домоглося відкриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення Слідчим відділом Обухівського відділу поліції ГУ Нацполіції стосовно зловживання службовим становищем Головою правління ПАТ «Укргазвидобування» Олегом Прохоренком. На цей час здійснюються слідчі дії.

Зазначимо, що Олег Прохоренко використовуючи свої службові повноваження у липні-серпні 2015 р. протягом 61 дня проживав у номері «люкс» №410 в учбово-оздоровчому комплексі «Червона рута» (с. Рудики, Обухівський р-н, Київська обл.) За проживання в люксовому номері він не сплатив. Натомість провів оплату в розмірі 13 925 грн. начебто за кількаденне проживання в стандартному номері ще й зі знижкою 20%. При цьому, звертаємо увагу на те, що  УОК «Червона рута» є структурним підрозділом ПАТ «Укргазвидобування».

За результатами розгляду звернень членів «Депконтролю» ДФІ провела ревізію фінансово-господарської діяльності на КП «Київжитлоспецексплуатація» («КЖСЕ».). Після проведення контрольного заходу за період з 2013 по 2016 рр. Держфінінспекція виявила порушення на суму 87,18 тис. грн., які призвели до фінансових та матеріальних втрат на КП «КЖСЕ». Адже, у приміщенні цього підприємства по вул. Володимирській 51-А, без жодних договорів про оренду чи інших законних підстав розміщується інша комунальна організація – «Київбудреконструкція».

Наразі, представники ДФІ передали матеріали ревізії до Головного управління СБУ м. Києва та поінформували про результати перевірки Департамент комунальної власності столиці Виконавчого органу КМДА.

Народні депутати України, члени МДО «Депутатський контроль» неодноразово заявляли про свою позицію щодо ситуації, яка склалася на ринку постачання витратних матеріалів для діалізу. Нещодавно до «Депконтролю» звернулися учасники громадських організацій «Шлях до життя» та «Надія на життя», які об’єднують навколо себе пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю Запорізького регіону. Керівники згаданих ГО дуже занепокоєні ситуацією щодо забезпечення хворих необхідними процедурами діалізу в Запоріжжі.

Тому «Депутатський контроль» і надалі продовжує відстоювати права українців та вимагає від МОЗ та ГПУ захистити права діалізозалежних пацієнтів не лише цього регіону, а й по Україні загалом.