Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за березень 2016 року

Кількісні показники та результати діяльності МДО «Депутатський контроль» за березень 2016 року


Початок весни стимулював членів МДО «Депутатський контроль» активізувати антикорупційну боротьбу. За березень надіслано 61 депутатське звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Генпрокуратури, СБУ, ДФІ, Нацполіції, НАБУ та інших контролюючих органів щодо можливих порушень законодавства, рейдерства, махінацій та корупційних проявів у різних сферах діяльності. Отримано 118 відповідей від представників правоохоронних органів та органів влади. Крім цього, народні депутати, члени МДО «Депутатський контроль»  зареєстрували у ВР України законопроект «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (щодо відміни сплати адміністративного збору окремим групам громадян) № 4278».

Державна допомога була додатковим джерелом існування для пільговиків. І тому від даного законопроекту – напряму залежить благополуччя цих людей. Головна причина прийняття змін – збільшення адміністративного збору за держреєстрацію для інвалідів та постраждалих від аварії на ЧАЕС підприємців. Для деяких осіб відміна пільг – це неможливість здійснити держреєстрацію через брак коштів. Тому ухвалення цього Закону стане важливим кроком для об’єднання. Адже підвищення рівня життя населення – один з ключових моментів у діяльності.

У березні члени об’єднання стали ініціаторами змін до законодавчої бази України. Зокрема, за підтримки 242 голосів у першому читанні підтримано Закон України «Про страхування». Прийняття даного законопроекту залишалося надзвичайно актуальним через необхідність виконання українською стороною умов вступу до СОТ та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зазначимо, що Парламентарі ухвалили в цілому й законопроект  №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».  Цим Законом передбачається надання повних прав сімейним фермерствам для реалізації продукції на ринку, і звісно, державна підтримка та відповідний соціальний захист. Ухвалення зазначеного законопроекту закріплює сімейні ферми на законодавчому рівні, головне – їм надається статус сільгоспвиробника.

Також було розроблено Проект Закону України «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні». Ним визначаються основні засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для попередження інвалідності та функціонування системи  реабілітації в Україні. Реабілітація відіграє одну з провідних ролей для повноцінного виздоровлення та повернення до нормального життя людей з обмеженими можливостями.

Инфографика за март

За цей час члени «Депконтролю» провели  робочу зустріч з представниками малого й середнього бізнесу. Громадяни звернулися до членів об’єднання з проханням захистити від рейдерства та знищення їхньої власності. За словами підприємців, зараз відбувається незаконне знищення їх МАФів. Адже вони мають повний пакет документів на власність та дозвіл на ведення торгівлі. Люди обурені тим, що у Київраді не зважають ні на законність ведення бізнесу, ні на те, що вони сплачують у бюджет величезну суму для отримання ліцензії на торгівлю.

У березні Міжфракційне об’єднання здобуло певні досягнення: НАБУ здійснює досудове розслідування кримінального провадження відносно заступника Директора департаменту ДСЕК Сергія Головатого. Зауважимо, що правоохоронці затримали замдиректора департаменту державної експертизи громадянина Головатого під час отримання хабара у розмірі 250 тис. дол. Таку суму чиновник вимагав від представника комерційної структури за видачу ліцензії на експорт продукції. На час проведення розслідування підозрюваного Головатого С. М. відсторонено від займаної посади.

Успіхом увінчалися спроби притягти до відповідальності за незаконну діяльність службових осіб ПАТ «Укргазвидобування». Слідчим управлінням ГУ Нацполіції в м. Києві здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні стосовно незаконних дій службових осіб ПАТ «Укргазвидобування». За наявною інформацією, на підприємстві підробляли та використовували документи для розмитнення на Полтавській митниці ДФС блочно-модульного комплексу колтюбінгової установки виробництва іноземної компанії.

Не менш вагомим досягненням є те, що після неодноразових звернень до керівництва СБУ, МВС, Генпрокуратури та Антимонопольного комітету з проханням втрутитися й запобігти подальшому відмиванню грошей, ДФІ повідомило про проведення ревізії фінансового-господарської діяльності МОЗ. Держфінінспекція включила до Плану контрольно-ревізійний роботи проведення інспекції за період з 1 серпня 2013 по завершальний місяць 2016 року. У межах своїй компетенції ДФІ перевірить факти щодо можливого вчинення корупційних дій під час закупок витратних матеріалів для перитонеального діалізу. Адже щороку Україна виділяє понад півмільярда гривень для лікування хворих на ниркову недостатність.

Зазначимо також про ще один важливий момент. Народний депутат України, співголова МДО «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея звернув увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до проблеми адаптації нацсистеми технічного регулювання до правил ЄС. Адже це питання є одним з ключових елементів Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Проблему стандартизації обговорили в інформаційному агентстві УНІАН під час прес-конференції.

Нині головною проблемою залишається те, що більшість існуючих в Україні стандартів досі не гармонізовано. За офіційними даними актуалізації підлягають близько 12 тис. У фонді нормативних документів відсутні майже 2 тисячі гармонізованих стандартів. До того ж до сьогодні не було здійснено жодної інвентаризації нормативної бази.

Наразі «Депутатський контроль» продовжує відстоювати права малого й середнього бізнесу, виховувати антикорупційну культуру в населення. Члени об’єднання усіляко залучають громадськість до співпраці для ефективної боротьби з корупцією на місцях.