Керівництво “Укргазвидобування” рік не допускає державних аудиторів до проведення перевірок

Керівництво “Укргазвидобування” рік не допускає державних аудиторів до проведення перевірок


Очільники ПАТ “Укргазвидобування” не допускають працівників Держаудитслужби до проведення перевірок у компанії. Про це МДО “Депутатський контроль” повідомили у Державній аудиторській службі у відповідь на депутатське звернення.

Відзначимо, що Депконтроль ще у лютому 2016 року вимагав від Державної фінансової інспекції провести перевірку фінансово-господарської діяльності “Укргазвидобування”.

Тільки зараз, через рік, нам дали офіційну відповідь про те, що за дорученням Прем’єр-міністра України ще від 29 вересня 2015 року Держаудитслужба намагалася чотири рази провести контрольні заходи:

  • Ревізію фінансово-господарської діяльності та державний фінансовий аудит діяльності (відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на І квартал 2016 року)
  • Комісійну перевірку (затверджену постановою Кабміну від 30 червня 2016 №886)
  • Державний фінансовий аудит діяльності (відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на ІV квартал 2016 року).

Керівництво ПАТ “Укргазвидобування” не допустило працівників Держаудитслужби до проведення зазначених контрольних заходів, мотивуючи це тим, що Товариство не є державним підприємством та не підконтрольне органам державного фінансового контролю“, – йдеться у повідомленні державних аудиторів.

Водночас, звертаємо увагу на те, що Публічне акціонерне товариство “Укргазвидобування”є дочірньою компанією НАК “Нафтогаз України”, 100% акцій якої належать державі. “Укргазвидобування”є основною компанiєю з видобування природного газу i газового конденсату в Україні. Підприємство веде свою діяльність у 11 регіонах країни: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти і газу, їх розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини і реалізації нафтопродуктів.

При цьому, через дії керівництва “Укргазвидобування” у 2016 році в компанії не було проведено жодних контрольних заходів. Як зазначає Держаудитслужба, про це неодноразово інформували Кабінет міністрів та правоохоронні органи.

Нагадаємо, що “Депутатський контроль” тривалий час вело боротьбу з керівництвом “Укргазвидобування”, яке ймовірно незаконним шляхом привласнює державні кошти за рахунок корупційних схем під час тендерних закупівель. Парламентарі неодноразово зверталися до правоохоронних органів, НАБУ та підіймали це важливе питання під час брифінгів у Верховній Раді.